אדיר צבאן, החדשות 13

עקב הכתבה בחדשות 13: נשים נוספות טענו שהונו ע"י הצעיר מסביון

מספר בנות זוג לשעבר של אדיר צבאן פנו לחדשות 13 וסיפרו שנעקצו גם הן: "מופתעת שהוא עדיין חופשי להמשיך ולעשות את זה לבחורה אחרי בחורה - למרות תלונות חוזרות ונשנות"

נשים נוספות טענו אתמול (שני) בפני חדשות 13 כי נפלו קורבן למעשיו של אדיר צבאן, הצעיר התל אביבי שעקץ לכאורה נשים עמן היה במערכת יחסים. זאת, לאחר שצפו בפרסום חדשות 13 אמש, אודות צעירות אחרות שאותן, על פי הטענות, רימה צבאן.

אחת מאותן נשים שצפו בכתבה והופתעו לגלות כי צבאן, תושב סביון במקור, ממשיך, לכאורה, להונות נשים נוספות, היא ליטל (שם בדוי). "הבן אדם עושה דברים במזיד, במכוון. הוא בן אדם מאוד חכם", סיפרה הצעירה. "אני מופתעת איך הוא עדיין חופשי להמשיך ולעשות את זה לבחורה אחרי בחורה, אחרי תלונות חוזרות ונשנות".

 
 אדיר צבאן
 

אדיר צבאן (החדשות 13)

 

בעבר, נתבע צבאן , והוגש נגדו כתב אישום. פסק הדין קבע שעליו להחזיר כספים לאחת המתלוננות – אך הכסף לא הוחזר עד היום. בקרוב, מתכננות גם הנשים שצפו בתחקיר אמש, וגילו שנפלו קורבן לעוקץ סדרתי לכאורה – להתלונן נגדו במשטרה.  

כאמור שלשום פורסם בחדשות 13 כי צעיר בשם אדיר צבאן חשוד שהונה נשים, שעמן היה ביחסי זוגיות, ולטענתן גנב מהן כספים במרמה. צבאן, רווק בשנות ה-30 לחייו שנולד למשפחה אמידה המתגוררת בסביון - נוהג ברכב יוקרה ומבלה במסיבות הכי נחשבות בישראל. שבע נשים שאיתן יצא, פנו לחדשות 13 בטענה כי הוא רימה אותן ולקח מהן סכומי כסף גדולים.

שלשום, סיפרה לחדשות 13 עדי (שם בדוי), עובדת בחברת היי טק ומתגוררת בגוש דן, כי קיוותה שצבאן הוא הגבר שאיתו תבנה זוגיות ארוכה, אך לטענתה הוא גנב ממנה כספים: "הייתה לי תקווה שנהיה ביחד, ולכן ככל הנראה הייתי עיוורת בנוגע לדברים מסוימים. אדיר הוא אדם חברותי מאוד, וכל החברים שלו אהבו אותו מאוד. מצבו הכלכלי גם היה טוב והוא סיפר לי שהוא עובד אצל אבא שלו".

שלושה חודשים נמשכה מערכת היחסים של עדי עם צבאן עד שהבחינה, לטענתה, שכספים נעלמו לה מחשבון הבנק. "הוא סיפר לי שנגנב לו הארנק ושאין לו כסף. אני כחברה טובה השאלתי לו את האשראי שלי כדי שיוכל לבלות באילת, וגם הבאתי לו אלפיים שקלים כדי שיהיה לו למסיבת הרווקים. אבל פתאום ראיתי בעובר ושב שיש חיוב של עשרות אלפי שקלים. בתמימותי פניתי אליו ואמרתי לו שמישהו גנב לי כספים מהבנק".

בשלב זה עדי ניסתה להבין עם הבנק מי גנב ממנה כספים: "הבנקאית התקשרה אליי ואמרה לי שיש לה סרטון של מישהו שמגיע לכספומט, מקיש את הקוד, מוציא כסף והולך. רק אז הבנתי שזה הוא". עדי הגישה נגדו תלונה במשטרה נגד צבאן, ובפסק דין אזרחי קבע השופט כי צבאן צריך להחזיר לה יותר מ-41 אלף שקלים. כמו כן, בבית המשפט השלום שבתל אביב הוגש נגדו כתב אישום. "הסיפור הזה של ילד טוב ממשפחה טובה מגיע מרקע טוב זה פשוט בולשיט", סיפרה.