הרצח הכפול בי-ם: קרובי משפחתם של בני הזוג כדורי נחקרו באזהרה

פרסום ראשון: התפתחות משמעותית חלה בחקירת הרצח של בני הזוג תמי ויהודה כדורי, שנמצאו מתים בביתם בשכונת ארמון הנציב לפני כחודש וחצי. גובר החשד כי הרקע לרצח פלילי

  • פורסם ב:
  • 18/02/2019 18:47
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/02/2019 22:04
  • |
  • כתבים:
  • יוסי אלי

פרסום ראשון: התפתחות משמעותית חלה הערב (שני) בפרשת הרצח הכפול של הני הזוג תמי ויהודה כדורי בשכונת ארמון הנציב שבירושלים, כאשר שני קרובי משפחה נחקרו באזהרה במשטרה, ומתחזק החשד כי הרקע לרצח הינו פלילי. כזכור, לפני כשבוע וחצי פורסם לראשונה בחדשות 13 כי בוצעו פעולות חקירה נגד בני משפחה הקרובים לזוג הנרצח, וכעת הם נחקרים בשנית עקב סתירות שעלו בחקירתם. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום. 

בשבוע שעבר פורסם כי המשטרה ביצעה פעולות חקירה משמעותיות נגד עובדים במשרד רואי החשבון שהיה בבעלות הנרצח, יהודה כדורי, וכן נגד לקוחות המשרד. זאת לאחר שלפני כעשרה ימים הורה בית משפט השלום בירושלים על שחרורו של אדם שנעצר בחשד לרצח בני הזוג כדורי. אף שהתיר לפרסם את עצם המעצר והשחרור, אסר בית המשפט לפרסם כל פרט אחר מהחקירה, שאז היה נראה כי הגיעה למבוי סתום. 

 
 
 
 תמי כדורי שנרצחה אמש
 

תמי כדורי  (החדשות 13)

 

למעשה, החשוד נעצר ב-14.1 ומאז מעצרו הוארך מעת לעת, וביום חמישי שעבר כאמור, הוחלט לשחררו בתנאים מגבילים. על פי השופט, ההחלטה לשחררו הגיעה כיוון שמוצתה החקירה בעניינו בשלב זה. עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את משפחת כדורי, אמר בתגובה לשחרור החשוד: "לצערנו החשוד לא נחקר בחקירת שב"כ, ועושה רושם שנהגו איתו בכפפות של משי ולא הקשו עליו. התחושה של המשפחה שלא מיצו את ההליך מול החשוד, אך בכל מקרה המשפחה מתפללת שהאמת תצא לאור ושהמשטרה תמשיך לחקור ולברר את הרצח המזוויע של ההורים, בני הזוג כדורי".

שבוע קודם לכן, חקירת רצח בני הזוג כדורי, שנדקרו למוות בדירתם בשכונת ארמון הנציב שבירושלים, קיבלה תפנית מפתיעה, כשהמשטרה נקטה שורה של פעולות חקירה דרמטיות נגד בני המשפחה של הקורבנות, ובמיוחד נגד בניהם של בני הזוג. ניתאי כדורי, בנם של תמר ויהודה, אמר אז "אנחנו עוברים התמודדות לא פשוטה, חוץ מהאסון הנורא הזה אנחנו נתקלים באטימות מוחלטת מצד הרשויות. זה כולל לקיחה לחדרי חקירה מבלי שאף אחד יסביר לך שההורים שלך כבר לא נמצאים בין החיים". 

כשבועיים קודם לכן, חוקרי המשטרה החלו להתמקד בכיוון הלאומני, לאחר שחלה התפתחות בגזרה זו. אך מאחר ולא חלה התקדמות משמעותית, החלה המשטרה לחקור תרחישים נוספים, שחלקם פליליים. 

כזכור, בני הזוג נמצאו לפני כחודש וחצי בביתם שבארמון הנציב ללא רוח חיים כשעל גופם סימני אלימות. צוותי מד"א וכיבוי אש שהגיעו למקום מצא את השניים מחוסרי הכרה וקבעו את מותם. בתם של הזוג הזעיקה את המשטרה לאחר שלא הצליחה ליצור עמם קשר מאז יום חמישי. בעקבות קריאתה הוזעקו למקום לוחמי אש שפרצו לדירה דרך מרפסת הבית. שם, כאמור, מצאו את הזוג ללא רוח חיים