נתניהו, הרב פרץ ובצלאל סמוטריץ', רויטרס

רה"מ זימן את פרץ וסמוטריץ' לפגישה - השניים סירבו להגיע

נתניהו ביקש להיפגש הלילה עם יו"ר הבית היהודי והאיחוד הלאומי, כדי ללחוץ עליהם להתאחד עם עוצמה יהודית, אולם האחרונים ענו בשלילה. "מנהלים מפלגה עצמאית"

בחירות 2019: ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן הערב (שני) את יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ואת יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' לפגישה במעונו, כדי ללחוץ עליהם לצרף לרשימתם המשותפת את מפלגת עוצמה לישראל. אולם, השניים סירבו להגיע בטענה כי הם יקבלו את החלטותיהם באופן עצמאי.

״אנו רוחשים כבוד גדול לראש הממשלה ושמחים לכל מפגש איתו כדי לקדם את מדינת ישראל. אנו גם מתייחסים בכובד ראש לעצותיו הפוליטיות ומקיימים איתו שיח אינטנסיבי בימים האחרונים", כתבו פרץ וסמוטריץ'. "יחד עם זה, אנו מנהלים מפלגה עצמאית שמקבלת את החלטותיה בעצמה ואינה מנוהלת על ידי ראש הממשלה או כל גורם אחר".

"אנו קוראים לראש הממשלה לא להרפות ממאמציו, לגלות דוגמא אישית ולהביא לכמה שיותר חיבורים בימין במעט הימים שנותרו עד להגשת הרשימות. בכלל זה עם זהות של משה פייגלין, שלפי הסקרים עלולה לזרוק יותר קולות עוצמה יהודית, עם כחלון וליברמן שמתנדנדים על אחוז החסימה ואף עם אורן חזן שהודיע על ריצה עצמאית לכנסת", הוסיפו השניים. "גם אנו נמשיך במאמצים העילאיים שאנו עושים כדי לייצר בלוק טכני עם כמה שיותר גורמים וקוראים גם לשותפינו הפוטנציאליים לנהוג באחריות".

 
 
 
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' ( חדשות 13)

 

כזכור, הבית היהודי והאיחוד הלאומי הגיעו בחמישי שעבר להסכם על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. זאת, בתום פגישה שנערכה אצל הרב חיים דרוקמן. לפי פרטי ההסכם, פרץ יעמוד בראש המפלגה המשותפת, ובצלאל סמוטריץ' יבחר את התיק הראשון של המפלגה. במקרה וזו תקבל רק תיק אחד – יחזיקו בו השניים ברוטציה. 

לפני כשבוע התייחס פרץ במהלך כנס ירושלים של "בשבע" לאפשרות של איחוד עם מפלגת הימין הקיצוני "עוצמה לישראל", ואמר כי "העמדה האישית שלי היא שאנחנו הולכים בדרך הממלכתית, שאומרת שמדינת ישראל היא התגשמות חזונם של נביאי ישראל. מי שמתהלך איתנו ככה הוא שותף", אמר יו"ר "הבית היהודי". "אני קשוב לרחשים של הרבה מהציבור על הצורך להתאחד. זה מה שהציונות הדתית תמיד עשתה, היא תמיד הייתה שייכת לזרם המרכזי, אף פעם לא ראתה בקיצוניות ערך. אנחנו נמצא את הדרכים לחבר את השורות וזה יקרה הכי מהר שאפשר", הוסיף. 

יום קודם לכן, נפגש נתניהו עם מובילי דעה בציונות הדתית בירושלים והביע את תמיכתו באיחוד בגוש הימין. "הבית היהודי, עוצמה לישראל, אלי יש, האיחוד הלאומי - חייבים להתאחד על מנת להציל 7-6 מנדטים לגוש הימין", אמר אז ראש הממשלה, "אסור לאבד את הקולות האלה כי בסוף זה או ממשלת שמאל או ממשלת ימין. הפיצול בימין יביא בהכרח להפסד בבחירות. לכן אני פונה אליכם ולכן אני מקיים שיחות טלפון ופגישות עם כל ראשי המפלגות הללו כדי להתאחד ולהתחבר. אף אחד מהם לא עובר את אחוז החסימה. חיבור של אחד מהם עם הליכוד לא מוסיף מנדטים בסקרים שלנו, ולכן זה לא משיג את המטרה".