משטרת ישראל (אילוסטרציה), החדשות 13

"עוקץ המנכ"לים": 4 נעצרו בחשד לגניבת מיליוני שקלים מעסקים

חברי חוליה נעצרו לאחר שע"פ החשד גנבו במרמה מבעלי עסקים. מהחקירה עולה כי אחד מהם התחזה טלפונית לבכיר באותם עסקים, וביקש מהם להעביר את הפידיון היומי לנהג מונית

ארבעה חברי חוליה נעצרו בשבוע שעבר בחשד שגנבו במרמה מיליוני שקלים מבעלי עסקים בארץ - כך הותר לפרסום היום (שני). הארבעה נעצרו לאחר חקירה סמויה שהתנהלה בשיתוף פעולה בין שתי יחידות ההונאה המשטרתיות של תל אביב וירושלים, והחלה בעקבות דיווחים שהתקבלו מבעלי עסקים על גניבת כספי הפידיון היומי מבתי העסק שלהם, בסך כולל של כשני מיליון שקלים.

מהחקירה עולה כי אחד החשודים, בן 37 שמרצה כעת עונש מאסר ממושך, נהג על פי החשד להתקשר לבתי עסק שונים מתוך בית הכלא, להזדהות כמנכ"ל או כבעל משרה בכירה אחרת בבית העסק, ולבקש לברר את הפידיון היומי או לבדוק את הסחורה בחנות. לאחר הבדיקות, ביקש לכאורה מהמוכר לשים את הכסף במעטפה או לארוז את הסחורה, ושלח נהג מונית שיאסוף את השלל ויגיע לנקודה שהוא קבע, שם נאסף על ידי חברי החוליה. המשטרה חושדת כי לכל אחד מחברי החוליה היה תפקיד מוגדר, וכתוצאה מפעילותם הם הצליחו לקבל לידיהם את הסכום הגבוה.

 
 
 
 
 
 
 
משטרת ישראל (אילוסטרציה)
 

משטרת ישראל מטה מחוז תל אביב (החדשות 13)

 

עוד עלה מהחקירה כי החשוד, שמרצה עונש מאסר, עשה שימוש באפליקציה שמאפשרת להזין שם וטלפון שיוצגו למקבל השיחה. באופן זה, החשוד גרם לכאורה לקורבנותיו להאמין לזהותו הבדויה, ולהעביר לו וליתר חברי החוליה את הכסף או הרכוש. לאחר המעצר, החשודים הובאו לדיון בבית משפט השלום בתל אביב.

"לאחר חקירה, הצליחה המשטרה לאתר את החשודים, לעצרם ולבצע חיפושים שמהלכם נמצאו ראיות שקושרות את המעורבים להאשמות המיוחסות להם", הסבירה פקד קרן ברנור, רמ"ח במחלקת ההונאה של משטרת מחוז ת״א, "בית המשפט האריך את מעצרם בהתאם לבקשת המשטרה".