שמעון חיות, חדשות 13

תחקיר בנורווגיה: "ישראלי פיתה נשים בטינדר - וגנב מיליונים"

הצעיר, שמעון חיות, חשוד כי הציג את עצמו בפני נשים ביישומון כסיימון לבייב - איש עסקים עשיר, ולקח מהן במרמה סכומי כסף גבוהים, בטענת שווא כי ישקיע את הכסף בחברותיו

ברחבי אירופה חוקרים בימים אלו את שמעון חיות, צעיר ישראלי שעל פי החשד פיתה נשים דרך יישומון טינדר וגנב מהן למעלה משני מיליון קרונות נורבגיות. כך על פי תחקיר שפרסם העיתון הנורבגי "VG" ביום שישי. על פי החשד, חיות הציג את עצמו כסיימון לבייב – איש עסקים עשיר, והונה אותן לחשוב כי ישקיע את כספן בעסקיו המצליחים.

על פי התחקיר, חיות נהג להיפגש עם הנשים וסיפק להן טעימה מזויפת מאורח חייו הראוותני: טיסות במטוסים פרטיים, אירוח במלונות יוקרה וארוחות ערב במסעדות עילית. בפועל, הכספים הגיעו מנשים אחרות שמהן עקץ סכומי כסף גדולים.

 שמעון חיות
 

שמעון חיות (חדשות 13 )

 

בתחקיר הובאה עדותה של אחת הנשים שהיו עמו בקשר. לדבריה, בין השניים התפתח קשר אינטימי שהתבסס על התכתבויות מרחוק ופגישות ממועטות. בשלב מסוים בקשר ביניהן החלה האישה להעניק לחיות סיוע כלכלי. זאת לאחר שטען כי הוא מקבל איומים לחייו, ואף שלח לה סרטונים ותמונות שלו ושל "המאבטח" שלו – כשהם מדממים לאחר שהותקפו לטענתו. האישה סיפרה שלוותה סכומי כסף מעשרה בנקים שונים על מנת לסייע לו, אך לא חששה מכיוון שהאמינה כי הוא אדם אמיד.

חיות מוכר לרשויות האכיפה באירופה וגם בישראל. בתחקיר רואיינה חוקרת ממשטרת ישראל שסיפרה כי ב-2011 נאשם בזיוף והונאה – אך נמלט לאירופה. לפני כשנתיים הוגש נגדו כתב אישום נוסף, אך גם למשפט זה לא הופיע. מאז הוא מוגדר בישראל כמבוקש.