אדיר צבאן, החדשות 13

עוקץ בן העשירים: צעיר מסביון חשוד שהונה את הנשים שאיתן יצא

שבע נשים טוענות כי אדיר צבאן לקח מהן במרמה כספים בעת שהיה איתן בזוגיות. "ראיתי בעובר ושב שיש חיוב של עשרות אלפי שקלים, אך רק אחרי שדיברתי עם הבנק הבנתי שזה הוא"

במבט ראשון לאדיר צבאן אין שום סיבה טובה נראית לעין להפוך לנוכל. הוא רווק בשנות ה-30 לחייו, שנולד למשפחה אמידה המתגוררת בסביון, נוהג ברכב יוקרה ומבלה במסיבות הכי נחשבות בישראל. עם זאת, שבע נשים פנו לחדשות 13 בטענה כי צבאן יצא עמן ולקח מהן במרמה כספים. סיפורן של שתיים מהן נחשף אמש (ראשון) במהדורה המרכזית.

עדי (שם בדוי), עובדת בחברת היי טק ומתגוררת בגוש דן, קיוותה שצבאן הוא הגבר שאיתו תבנה זוגיות ארוכה, אך לטענתה הוא גנב ממנה כספים: "הייתה לי תקווה שנהיה ביחד, ולכן ככל הנראה הייתי עיוורת בנוגע לדברים מסוימים. אדיר הוא אדם חברותי מאוד, וכל החברים שלו אהבו אותו מאוד. מצבו הכלכלי גם היה טוב והוא סיפר לי שהוא עובד אצל אבא שלו".

שלושה חודשים נמשכה מערכת היחסים של עדי עם צבאן עד שהבחינה, לטענתה, שכספים נעלמו לה מחשבון הבנק. "הוא סיפר לי שנגנב לו הארנק ושאין לו כסף. אני כחברה טובה השאלתי לו את האשראי שלי כדי שיוכל לבלות באילת, וגם הבאתי לו אלפיים שקלים כדי שיהיה לו למסיבת הרווקים. אבל פתאום ראיתי בעובר ושב שיש חיוב של עשרות אלפי שקלים. בתמימותי פניתי אליו ואמרתי לו שמישהו גנב לי כספים מהבנק".

בשלב זה עדי ניסתה להבין עם הבנק מי גנב ממנה כספים: "הבנקאית התקשרה אליי ואמרה לי שיש לה סרטון של מישהו שמגיע לכספומט, מקיש את הקוד, מוציא כסף והולך. רק אז הבנתי שזה הוא". עדי הגישה נגדו תלונה במשטרה נגד צבאן, ובפסק דין אזרחי קבע השופט כי צבאן צריך להחזיר לה יותר מ-41 אלף שקלים. כמו כן, בבית המשפט השלום שבתל אביב הוגש נגדו כתב אישום. "הסיפור הזה של ילד טוב ממשפחה טובה מגיע מרקע טוב זה פשוט בולשיט", סיפרה.

 אדיר צבאן
 

אדיר צבאן ( החדשות 13)

 

קלי היא בחורה נוספת שטוענת כי צבאן רימה אותה. היא יצאה איתו עשרה חודשים ולטענתה הבחינה בשלב נוסף שכספה נעלם. "גיליתי שהוא גנב לי פנקס צ'קים, פיזר אותו בחצי שוק אפור ביפו ואז גיליתי שצ'קים מפנקס חדש מתחילים להיכנס. לא הבנתי מאיפה זה צץ ואז גיליתי שהפנקס הזה נעלם".

כמו כן, סיפרה קלי כי צבאן נהג להגיע לביתה בלילות ואף איים עליה לטענתה: "התחילו להגיע הודעות איומים לחברות שלי - הוא אפילו פרץ לי את הוואטסאפ". לדבריה, "בשלב הזה התחלתי ללכת פיזית לחברות ההמרה והם נתנו לי את הפרטים של האדם שנתן להם את הצ'ק ואז הגעתי לבחור והוא אומר לי הנה יש לי פה צילום תעודת זהות שלו".

אביו של צבאן סיפר: "אני לא מדבר איתו, הוא לא יכול להיכנס אליי הביתה ולא שום כלום. לא יודע איך הוא מתפרנס. הבן שלי כבר חודשיים לא פה, לא עובד איתי, לא שום כלום. אם יש לו צרות אין לי מושג מהן אפילו. אם זה משהו שהוא עושה בצורה שיטתית עם נשים ובחורות - אז הוא צריך לשבת בכלא".

בשלב זה צוות חדשות 13 ניסה לאתר את צבאן, והגיע לביתו, אך הוא סירב להתייחס להאשמות. "הטעונות ממש לא נכונות, אלא טעויות שעשיתי בעבר ועכשיו הכל טוב". קלי סיפרה כי "מדהים שהוא בוחר את החזקות דווקא, היית מצפה מבן אדם כזה לבחור דווקא את החלשה שתפחד לקום וללכת". ואילו עדי הוסיפה "זה כמו לישון עם מישהו בכל לילה שאת לא מכירה. איך יכולתי להיות כזאת מטומטמת?".