אביה של תהילה נגר תוקף את הפרקליטות: "לא אמרו את כל האמת"

יגאל נגר, שבתו נרצחה ע"פ החשד, מחה נגד הכוונה להגיע להסדר טיעון עם הנאשם ברצח: "הם רק רצו את תמיכתנו כדי לסיים את התיק" • בקיבוץ גינוסר הצטרפו מאות אנשים למחאה

יגאל נגר, אביה של תהילה נגר שנרצחה על פי החשד, תקף הערב (ראשון) את כוונת הפרקליטות להגיע להסדר טיעון עם סנגוריו של ראאד רושרוש, הנאשם ברצח. "בפרקליטות לא אמרו לנו את כל האמת. אנחנו מרגישים שהם רצו את תמיכתנו רק כדי להגיע לעסקת טיעון ולסיים את התיק הזה". נגר אמר את הדברים בתוכנית "שש" עם אמנון לוי.

לדבריו, "אני ומשפחתי לא מסכימים שהתיק יהפוך להריגה ולא לרצח". נגר הסביר את טענותיו נגד הפרקליטות: "משפחת הרוצח העמידה שלושה משרדי עורכי דין מהשורה הראשונה בישראל, ואילו אנחנו היינו לבד. במשך שנתיים ישבנו בשקט והשארנו את ההליכים המשפטיים למדינת ישראל, כפי שכתוב בחוק". נגר הוסיף כי "הפרקליטות באופן קבוע ממשיך להגן על הרוצח כיוון שזו משפחה של משתפי פעולה – אני גר בצפון ליד הכפרים האלה ומכיר את המצב".

בווידאו: המחאה נגד הסדר הטיעון בפרשת רצח תהילה נגר

 
 
 המון מתאספים מסביב לקברה של תהילה נגר ז״ל
 

המון מתאספים מסביב לקברה של תהילה נגר ז״ל (החדשות 13)

 

נגר התייחס להתנגדותו לעסקת טיעון ולאפשרות שרושרוש יזוכה במשפט: "אי אפשר לבקש מאיתנו להסכים לאישום בגין הריגה, כשאנחנו יודעים מי הרוצח של הבת שלנו. אנחנו מבקשים את עזרת הציבור ורוצים להשפיע על השופטים. הם חייבים להבין שהם מונו לטפל בתיק ולכן אסור להם לאשר את הסדר הטיעון של הפרקליטות".

נגר הכחיש את הטענות כי רושרוש היה בן זוגה של נגר במשך תקופה ארוכה לפני מותה: "מעולם לא פגשתי אותו. תהילה ידעה שאנחנו לא מסכימים ליחסים בין ערבים ליהודים – זה אף פעם לא נגמר בצורה טובה".

 המון מתאספים מסביב לקברה של תהילה נגר ז״ל
 

המון מתאספים מסביב לקברה של תהילה נגר ז״ל (החדשות 13)

 

במקביל, השתתפו מאות בני אדם בצעדה הקוראת לשופטי בית המשפט המחוזי בנצרת שלא לקבל את הסדר הטיעון בין הפרקליטות לסנגוריו של רושרוש. הצעדה החלה בבית הקברות בקיבוץ גינוסר והסתיימה בכניסה לקיבוץ. המחאה החלה כבר ביום חמישי בדיון בבית המשפט, ומאז עשרות אלפים הצטרפו למחאה. ביום שלישי, כשהדיון יתקיים, צפויים מאות בני אדם לתמוך במשפחה.