סם מסוג קנאביס. ארכיון, דוברות המשטרה

חשבה שהבלש הוא השליח: הטעות שהפילה את החשודה בעסקת סמים

הבלש התבדח עם הצעירה ושאל אם היא מחכה למשלוח מזון, כאשר ענתה שהיא מחכה ל"משלוח מסוג אחר" התעורר חשדו. דקות לאחר מכן התבצעה העסקה מול עיניו. השניים עוכבו לחקירה

צעירה בת 27 עוכבה לחקירה בשבוע שעבר לאחר שנתפסה במהלך ביצוע עסקת סמים. הצעירה, תושבת תל אביב, יצאה מבניין במרכז העיר ופנתה לאדם רכוב על קטנוע שהיה באזור. היא שאלה אותו אם הוא השליח שהזמינה. הרוכב – בלש בתחנת לב תל אביב שהיה באותה עת בתפקיד – שאל אותה אם היא מחכה למשלוח של אוכל, והצעירה השיבה כי היא "מחכה למשלוח מסוג אחר". תשובתה עוררה את חשדו, ואכן לאחר דקות ספורות הגיע למקום נער בן 17 ומסר לה חבילה שהכילה סמים. הצעירה והנער עוכבו לחקירה ובסיומה שוחררו לביתם בתנאים מגבילים.

לפני כחודש הגישה יחידת תביעות צפון כתב אישום נגד תושב טבריה בן 35 בגין מכירת סמים ביישומון טלגראס. כתב האישום נגד הגבר מכיל 18 אישומים, ביניהם עשרות עבירות של סחר בסמים מסוכנים, הספקת משקה משקר לקטין, והדחת קטינים לסמים מסוכנים. כמו כן, הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים.

לפי האישום, הגבר, שנעצר ב-3 בינואר, השתמש באפליקציה תחת הכינוי "מלך הגידול" או מרפאה של משמש". במסגרת חקירה סמויה עלה כי הנאשם סוחר בסמים מסוכנים ומספק אותם לכל דורש "מקטן ועד גדול" בדגש על קטינות. ברוב המקרים הקשר הראשוני היה נוצר באמצעות האפליקציה ובהמשך ביקש מצרכני הסמים המסוכנים ליצור איתו קשר באופן ישיר לטלפון הנייד שלו.