במהלך עסקת נשק: תושב נצרת בן 24 נורה ע"י המשטרה - ונפצע קשה

במשטרה טוענים כי הצעיר יצא מרכבו כשהוא חמוש, בעת שניסו לעצור ארבעה חשודים בביצוע עסקת סחר לא חוקי באמצעי לחימה - שוטר שחש סכנה לחייו ירה בו. מח"ש תבחן את האירוע

תושב נצרת בן 24 נורה אמש (שבת) על ידי שוטרים במהלך מרדף משטרתי ונפצע קשה. במהלך ניסיון מעצר של ארבעה גברים שביצעו עסקת סחר באמצעי לחימה, נמלטו החשודים מהזירה ואף ניסו לדרוס את השוטרים. הצעיר שנפצע יצא מהרכב במהלך המרדף כשהוא חמוש, ושוטר שחש סכנה לחייו ירה בו, וכאמור פצע אותו באורח קשה.

הפצוע פונה לבית החולים האיטלקי בנצרת לצורך קבלת טיפול רפואי. בהמשך נעצרו שלושה חשודים במעורבות בעסקה, ונתפס נשק מסוג 16M ותחמושת. האירוע הועבר לחקירת המחלקה לחקירת שוטרים.

 
 
 
 יהודה ביאדגה
 

יהודה ביאדגה (חדשות 13 )

 

לפני כחודש נורה למוות על ידי המשטרה הצעיר יהודה ביאדגה, לאחר שלטענת המשטרה הוא איים עם סכין שלופה על שוטרים שהגיעו למקום. השוטר טוען חד-משמעית שחש בסכנה לחייו. מצד שני, משפחתו של ביאדגה והשכנים טוענים שהאצבע של השוטר הייתה קלה על ההדק. ביאדגה שוחרר מהצבא בשל סעיף נפשי, ובמשפחה טוענים שלא קיבל סיוע פסיכולוגי למרות שביקש אותו.

משפחתו של יהודה ביאדגה, שנורה למוות על ידי שוטר, טענה ימים לאחר מותו, כי הירי לא היה מוצדק וכי גרסת המשטרה לאירוע שקרית. זאת, במסיבת עיתונאים שכינסה. גיסו של ביאדגה, הגוס ווביו, העיד כי "יהודה יצא מהבית עם סכין. אני התקשרתי למשטרה. הסתובב הבנאדם 51 דקות עם סכין. מה עשה יס"מ? הגיע עם האופנוע, ראה שחור אתיופי עם סכין, לא חשב פעמיים, נתן לו שני כדורים. הוא לא עבד לפי החוקים". 

פרקליטם של המשפחה עו"ד צחי לסרי הציג תרשימים המתארים לטענתו את הדרך שעשה ביאדגה טרם נורה. "לצערנו במהלך השבוע אנחנו עדיין שומעים איך משטרת ישראל שופכת את דמו שוב פעם ולכן אנחנו רוצים להציג כמה ממצאים כדי שכולם יראו את האמת ואנחנו נפעל שגם מח"ש יקבלו את כל החומרים והעדויות בהקדם". 

מהמשטרה נמסר אז כי "תגובתו של השוטר נבעה מהערכתו את הסכנה המוחשית שנשקפה לחייו ובשום אופן ללא כל קשר למוצאו של החשוד. כמקובל בכל מקרה של ירי במהלך פעילות מבצעית של המשטרה, נפתחה בנושא בדיקה במח״ש ואין זה ראוי להסיק מסקנות שיש בהן כדי להטעות את הציבור ביחס לאירוע זה טרם השלמת הבדיקה על ידי הגוף המוסמך לכך. למותר לציין כי משטרת ישראל משתתפת בצערה העמוק של המשפחה על אובדנה, ללא קשר לנסיבות המקרה שכאמור נבדקות".