מספר 2 במפלגת גשר: "רק לוי-אבקסיס תכריע בנוגע לאיחוד עם גנץ"

יפעת ביטון, שהודיעה על הצטרפות ל"גשר", אמרה ב"מטה המרכזי" כי אינה "מתערבת בנושא המיזוגים". על החלטתה להיכנס לפוליטיקה ציינה: "המשך טבעי למה שאני עושה עד כה"

יפעת ביטון, פרופסור למשפטים ופעילה חברתית, שהצטרפה למפלגת "גשר" הסבירה הערב (שבת) בתוכנית "המטה המרכזי" מדוע הצטרפה דווקא למפלגתה של אורלי לוי-אבקסיס. "היא שותפה לדרך למעלה מעשור במסגרת סוגיות חברתיות שונות", אמרה. "פגשתי אותה שוב ושוב, ובכל פעם היא הוכיחה לי שהעבודה שלה היא עבודה שהמקור שלה הוא במסירות, אהבת אדם וכבוד לדרך".

ביטון, שתוצב במקום השני ברשימת "גשר", סירבה להתייחס לדיווחים על חיבור פוטנציאלי של מפלגתה עם מפלגת "חוסן לישראל". "אני מצטרפת לגשר, מה שיהיה בסופו של דבר, זה רק אורלי תכריע. אני לא מתערבת בשאלות האלו", אמרה. "חשוב לי להיכנס למפלגה שבה אני יודעת שהנושאים החברתיים יהיו במרכז. אני יודעת שזה יקרה בגשר וגם אם יהיו חיבורים – זה יהיה הנושא המרכזי".

"ההחלטה ללכת לפוליטיקה היא המשך טבעי למה שאני עושה עד כה", הסבירה ביטון את החלטתה להצטרף לפוליטיקה. "אני לא רק מלמדת במכללה למנהל, אלא גם רואה את עצמי כמחנכת של דורות שלמים של עורכי ועורכות דין שמטפלים בסוגיות של צדק ומוסר. העשייה שלי יצאה מגבולות האקדמיה. לא רק כתבתי מאמרים אלא גם הקמתי ארגון שהלכנו באמצעותו לבית משפט כדי להגן על זכויות נפגעי ונפגעות עבירה, נפגעות תקיפה מינית וילדים בסיכון. בשבילי אין הפרדה אמיתית בין התחומים".

 אורלי לוי אבקסיס
 

אורלי לוי אבקסיס (החדשות 13)

 

לפני כשבועיים אמרה לוי-אבקסיס בריאיון ל"שש" עם אמנון לוי כי בסביבתו של בני גנץ מעוניינים בחיבור עמה ועם מפלגתה. "המהות היא שתקבע והיכולת לקדם את האג'נדה, מהצד השני מאוד רוצים בחיבור", אמרה לוי-אבקסיס. "אך בשביל שדברים כאלה יקרו צריך שיתחברו הרבה מאוד דברים. הייתי שם, אני יודעת מה זה כשראש מפלגה אומר לך משהו ואחר כך מתחלף". עוד אמרה: "חשוב לומר שמהות החיבור זה לא משהו קדוש לכשעצמו. צריך לדבר על תוכן, תפיסות עולם".

לוי-אבקסיס חזרה על עמדתה לפיה היא מתנגדת למצב שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו יכהן אם יוגש נגדו כתב אישום: "אדם שנלחם על חפותו בבית משפט לא באמת יכול לנהל את מדינת ישראל. בעיניי זה לא ראוי".