אושיית הרשת סמיון גרפמן מפסיק להתבדח – והחליט לרוץ לכנסת

אחרי שצבר מאות אלפי עוקבים שהופכים כל סרטון שלו לוויראלי ואף זכה לפינה בתוכנית "הצינור", סמיון מסתער על מטרה חדשה: להכניס את מפלגתו "ביטחון חברתי" לכנסת ה-21

סמיון גרפמן הספיק לא מעט בחייו: להקים ערוץ סרטונים הומוריסטים עם מאות אלפי עוקבים, להשתתף בפינה קבועה בתוכנית "הצינור" ובדרך גם לשבת שנה בכלא האמריקני על הלבנת כספים והעלמת מס. עכשיו הוא מסתער על מטרה חדשה: הכנסת. בחודשים האחרונים פועל סמיון להקמת מפלגה חדשה בשם "ביטחון חברתי", שתתמודד בבחירות לכנסת ה-21.

"שנתיים וחצי הסתובבתי בכל רחבי המדינה שלנו, ועזרתי בצורה נקודתית לאנשים", הסביר גרפמן את הסיבה שבגינה  החליט לפנות לחיים הפוליטיים. "ראיתי שאין לזה סוף, אותה בעיה יש לעוד בן אדם ועוד בן אדם, ולפתור אותה אפשר רק מלמעלה. לחוקק חוק שיפתור את הבעיה לאלפי אנשים בצורה ישירה - אני חושב שכמעט ואין סיכוי שלא נעבור".

 סמיון גרפמן
 

סמיון גרפמן (חדשות 13)

 

שתי התכונות שמאפשרות לסמיון להיות מי שהוא היא העובדה שהוא לוקח את הדברים קשה – אבל לא שוקע בהם. אפילו את המעצר שלו על ידי ה-FBI לפני מספר שנים הוא מתאר כ"רגע מדהים". "היו לי כמה עבירות", שחזר בעיניים נוצצות. "הלבנת כספים, העלמת מס, הונאת ביטוח. אני זוכר שישנתי, ופתאום הטלפון שלי צלצל. אני מרים את הטלפון ומהצד השני של הקו אומרים לי 'תקשיב הבית שלך מוקף'. הסתכלתי מחלון חדר השינה וראיתי בכל מקום אנשים עם אקדחים שלופים. באמריקה לא צוחקים".

סמיון, כאמור, מגיש פינה בתוכנית "הצינור". מנחה התוכנית, גיא לרר, הודה שבתחילה לא לקח ברצינות את הסרטונים של אושיית הרשת. "זה היה סוג של קוריוז, ופתאום הוא הגיע לארץ ואתה רואה שזה תופס איזה פן חברתי", אמר לרר. "הוא נכנס לבנק ונותן לו נגיחה לתוך הפנים, והוא עושה את זה בצורה הכי חדה וחריפה שיש".