"ואז הגיע ילד": זוגות חושפים - כך נראית השנה הראשונה להורות

שני זוגות הסכימו להכניס מצלמות לבתיהם דווקא באחת התקופות האינטנסיביות לחייהם, לחשוף את האתגרים ולנפץ את המיתוסים. "הייתי בטוחה שלא אצליח לשרוד יום שלם בלעדיה"

שני זוגות הסכימו להכניס לבתיהם מצלמות דווקא באחת התקופות האינטנסיביות בחייהם: השנים הראשונות להורות. התוצאה היא סדרת הדוקו-דרמה "ואז הגיע ילד" שתעלה בקרוב בהוט, החושפת את האתגרים שמציב ילד לאם, לאב ולזוגיות עצמה.

אחד המיתוסים שמנופצים בסדרה החדשה עוסק בקושי הרגשי של אמהות טריות לחזור אל מעגל העבודה. "הייתי בטוחה שאני נורא אתגעגע, ואיך אני לא אהיה איתה יום שלם", אמרה נעמה צלנר, בת 36 ואם לשתי בנות. בן זוגה, רן גבריאלי, עובד כמרצה ושעות העבודה הגמישות שלו מאפשרות לו להיות המטפל העיקרי בבנותיו. "קלי קלות אני לא אהיה איתה יום שלם! טוב לי, מעניין לי, אני מדברת עם אנשים מעל גובה מטר".

 מתוך הסדרה "ואז הגיע ילד"
 

מתוך הסדרה "ואז הגיע ילד" (החדשות 13)

 

נושא נוסף שעולה בסדרה הוא הקנאה שרוכשים אבות רבים לילדיהם – ששואבים את רוב תשומת הלב והאנרגיות של האם הטרייה. "כרגע מה שחשוב זה הילד, ולא איכפת ממך. אז אתה שואל אותה והיא עונה 'עד לפני הלל לא ידעתי מה זאת אהבה'", סיפר דוד אדוארד, בן 35 ואב לשני בנים. "מה זאת אומרת? והיא אומרת לי לא להיעלב. איך אני לא איעלב מדבר כזה?"

"הזוגיות הופכת מרומנטית לפונקציונלית", הסבירה דיאנה אידלמן, מחברת הספר "הכנה להורות". "ההבדל הוא עצום, אתה הופך זניח. אחרי שיש תינוק זה לא מעניין אותי כמה אתה חתיך, כמה אתה חכם, כמה אתה נפלא בסקס או כמה אתה גבר-גבר. מה שהכי מדאיג אותי זה אם זכרת להביא את החיתולים מהסופר פארם".