בשם הבת: אביה של תהילה נגר נאבק בהסדר הטיעון לרוצח בתו

ביום שלישי הקרוב תדרוש הפרקליטות 20 שנות מאסר עבור בן זוגה האלים של הצעירה, שחשוד ברציחתה הברוטאלית. אביה יגאל: "מרמים אותנו. המדינה מגינה על הרוצח של הבת שלי"

  • פורסם ב:
  • 15/02/2019 23:33
  • |
  • עודכן ב:
  • 16/02/2019 00:34
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

לפני כשנתיים נחשף בחדשות 13 תיעוד הלילה האחרון בחייה של תהילה נגר, הצעירה שנרצחה על ידי בן זוגה האלים לשעבר. כעת יוצא אביה של תהילה, יגאל נגר, למאבק נואש נגד הפרקליטות שמבקשת להפחית את סעיף האישום נגד רושרוש מרצח - להריגה בלבד, ולדרוש צדק עבור ביתו אהובה. 

סיפור רגעי חייה האחרונים של תהילה מצמרר. חודש לפני הרצח היא הוכתה על ראא'ד רושרוש, צעיר בן 31 ובן למשפחה אמידה מהכפר מע'אר מכות רצח, והוא קיבל צו הרחקה נגדה. אחרי הרצח דמה נמצא בתוך הג'יפ שלו. אבל כל אלו לא הועילו. "כשרצחו אותך, בעצם רצחו את כל המשפחה" אומר יגאל מעל קברה של ביתו. "אמא עם כאב אדיר. אני כבר פיזית ונפשית מחוסל". יגאל לא יכול למחות את המחשבה על הסוף הברוטאלי והאכזרי של בתו: בן זוגה לשעבר, ראיד רושרוש, רוצץ את גולגולתה באבן וכל הדם שלה נשאר כמו עדות מרשיעה על ריפוד הג'יפ היוקרתי שלו.

 תהילה נגר
 

תהילה נגר (החדשות 13)

 

הפרקליטות דאגה לעדכן את יגאל על עסקת הטיעון המתגבשת כבר בתחילת השבוע, בדרך לדיון בבית המשפט הוא עוד חשב שיצליח לדבר ללבם של השופטים. "לאורך כל הדרך שיקרו אותנו. מרמים אותנו. הפרקליטות מגנה על הרוצח", צעק יגאל בכאב. "יש ראיות, זה הרוצח. הרוצח נמצא בבניין הזה. הרוצח של הבת שלי תהילה נגר, נמצא פה ומחייך לכם בפרצוף" הוא קורא לעבר רושרוש כשזה נכנס לאולם. "המדינה מגינה על הרוצח של הבת שלי".

יגאל, קיבוצניק מגינוסר, הוא לא איש בעל קשרים וממון. אבל הוא מבין שאם הנאשם נצפה עם תהילה, בתו, באינספור מקומות אז הקשר בינו לבין הרצח הוא חד משמעית. חקירה יסודית של חוקרי היחידה המרכזית במחוז הצפוני הובילה אל החשוד, ראא'ד רושרוש, שכמה שבועות קודם לרצח נעצר, נכלא ולבסוף הורחק ל-15 ימים מתהילה אחרי שזו הסכימה להתלונן בלחץ המשטרה נגדו לאחר שהוא היכה אותה ופצע אותה. אמא אמרה "תהילה תישארי איתי, אל תצאי מהבית. תישארי איתי אני לבד. ובכל זאת היא יצאה מהבית", נזכר יגאל. "אמא שלחה הודעות קיבלה תגובה אחת בתשע בערב ויותר מזה זהו".

 יגאל נגר, אביה של תהילה
 

יגאל נגר, אביה של תהילה (החדשות 13)

 

יותר מ-50 צילומי אבטחה נאספו על ידי חוקרי הימ"ר בציר בין כפר מע'אר, מגדל, גינוסר וטבריה. המצלמות תיעדו את תהילה ורושרוש בלילה הדרמטי, צעד אחר צעד. בתיעודים הדרמטיים נראים תהילה ורושרוש רוכשים אלכוהול וכרטיס סים, ניגשים לכספומט למשוך כסף. המצלמה מראה בבירור שתהילה מבוהלת ומפוחדת. משם הם חזרו למושבה מגדל, שם הוא רצח אותה. "במשפט פלילי צריך להוכיח אשמה מעל לכל צל של ספק, כדי שחלילה לא תקרה טעות ואדם חף מפשע ייכנס למאסר עולם", הסבירה עו"ד תמי אולמן, שמייצגת את רושרוש. בפרקליטות החליטו לקחת את העסקה שתביא להרשעתו ברצח במקום לקחת את הסיכון שיזוכה מרצח.

"בשורה התחתונה, זו התמונה שהמדינה נסגרה עליה", אמר עו"ד שצואל ברזני, שמייצג את רושרוש "שום עד מהשוטרים לא הצליח להרכיב את החלק שלו בפאזל כדי שהתמונה הזו תעבור. המדינה לא רצה בכזאת קלות לרדת מתיק רצח. זה המצב הראייתי והוא סבוך מאוד". 

ביום שלישי הקרוב יתקיים הדיון בו תדרוש הפרקליטות 20 שנות מאסר בפועל על רושרוש, העונש המירבי על עבירת הריגה. סניגוריו של רושרוש ידרשו רבע מהזמן הזה. בקיבוץ גינוסר בצפון כבר התגייסו למאבק של משפחת נגר ומחר יוקם אוהל מחאה בכניסה לקיבוץ. במקביל, בשעות האחרונות קמו עצומות ברשת שקוראות לפרקליטות לא להגיע להסדר הטיעון הזה. וחבריה וחברי הילדות של תהילה מתכננים להגיע לדיון. 

 תהילה נגר
 

תהילה נגר (החדשות 13)

 

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "הצדדים נמצאים בעיצומו של משא ומתן ולכן בשלב זה לא נוכל להתייחס לגופו של עניין, אך נציין כי במסגרת ניהול משפט פלילי הפרקליטות מחויבת לשקול מגוון שיקולים, לרבות המצב הראייתי בתיק. נדגיש כי נימוקים להסדר פורטו בפני משפחת המנוחה, אך כל עוד התיק מתנהל ולא הושג הסדר לא נוכל לפרט את הטעמים העומדים בבסיסו. אנו משתתפים בצער המשפחה".