רכש חדש ללוי-אבקסיס: פרופ' יפעת ביטון - שתוצב במקום השני

הפעילה החברתית החליטה על כניסה לפוליטיקה ותצטרף למפלגת גשר • ההסכם לקראת חבירה מסתמנת בין גנץ לניסנקורן: יוכל לשוב להסתדרות אם לא יהיה מרוצה מהתפקיד שיוצע לו

יפעת ביטון, פרופסור למשפטים ופעילה חברתית המזוהה עם זכויות אדם, תצטרף למפלגת גשר של אורלי לוי אבקסיס ותהיה מספר 2 ברשימה. כך פורסם הערב (שישי) בחדשות 13.

בתוך כך, לאחר שפורסם לראשונה בחדשות 13 על המגעים לחבירה בין יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ליו"ו חוסן לישראל בני גנץ, נחשפים בחדשות 13 מספר פרטים בנוגע להסכם המתגבש בין השניים. לפי התייעצות של ניסנקורן עם מקורביו, אין לו כוונה לשנמך את מעמדו בהסתדרות. ניסנקורן יוכל לבחון את פני הדברים לאחר הבחירות, יתברג ככל הנראה בחמישייה הראשונה ויראה אם יוכל לקבל תיק כלכלי בכיר בהתאם לתוצאות הבחירות. אם לא – יוכל להתפטר מהכנסת ולחזור לתפקיד יו"ר ההסתדרות.

 ניסנקורן וגנץ
 

ניסנקורן וגנץ (רויטרס, חיים צח/לע"מ )

 

מתוקף תפקידו, מי מאנשיו שיצטרף לניסנקורן במהלך מערכת הבחירות יצטרך לקחת חופשה ללא תשלום, ולהצטרף אל ניסנקורן לאחר הבחירות במידה וייבחר להישאר בכנסת.

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו היה אמור לנאום בוועידה השנתית לביטחון לאומי במינכן שבגרמניה, אך בסופו של דבר החליט לבטל את השתתפותו. מי שכן יגיע לנאום הוא יריבו העיקרי בבחירות, בני גנץ. הוא צפוי לשאת דברים ביום ראשון כנציג הבכיר של מדינת ישראל באירוע.

לפני כשבועיים אמרה לוי-אבקסיס בריאיון ל"שש" עם אמנון לוי כי בסביבתו של בני גנץ מעוניינים בחיבור עמה ועם מפלגתה. "המהות היא שתקבע והיכולת לקדם את האג'נדה, מהצד השני מאוד רוצים בחיבור", אמרה לוי-אבקסיס. "אך בשביל שדברים כאלה יקרו צריך שיתחברו הרבה מאוד דברים. הייתי שם, אני יודעת מה זה כשראש מפלגה אומר לך משהו ואחר כך מתחלף". עוד אמרה: "חשוב לומר שמהות החיבור זה לא משהו קדוש לכשעצמו. צריך לדבר על תוכן, תפיסות עולם".

לוי-אבקסיס חזרה על עמדתה לפיה היא מתנגדת למצב שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו יכהן אם יוגש נגדו כתב אישום: "אדם שנלחם על חפותו בבית משפט לא באמת יכול לנהל את מדינת ישראל. בעיניי זה לא ראוי".