הטרדות טלפוניות וטקסים דתיים: ראש עיריית טבריה תחת מתקפה

במסגרת המאבק על צביון העיר, סובל רון קובי זה תקופה מקריאות גנאי והסתה. השבוע אף הוחמרה דרגת האיום עליו לגבוהה ביותר - אך הוא לא נרתע: "עומדים בגבורה ולא מפחדים"

דרגת האיום על ראש עיריית טבריה רון קובי הועלתה ביום רביעי לדרגה שש – הגבוהה ביותר לאישי ציבור. לאחר שיצא למאבק על צביונה של העיר ופתח בצעדים שעוררו את זעמה של הקהילה החרדית, הפך קובי לאחד מראשי הערים המאוימים ביותר בארץ.

השבוע פורסמה מודעת עיתון כוזבת שבה תמונתו של קובי כשמעליה הכותרת "רון קובי נרצח", לפני כשבוע הגיעו קבוצת חרדים אל קבר סבו, שם ביצעו טקס כלשהו. "הרבה מאוד הסתה, הרבה מאוד קריאות גנאי לרצח, כל מיני טקסים דתיים, כל מיני הטרדות בטלפון", כך תיאר קובי את הלחצים שאיתם הוא נאלץ להתמודד מאז נכנס לתפקיד.

 
 
 רון קובי
 

רון קובי (חדשות 13)

 

בתגובה להחמרה בדרגת האיום כלפיו, אמר קובי :"אנחנו עומדים בגבורה ולא מפחדים ומדברים ישר ואת האמת. עם ישראל, נקעה נפשו מהכפייה החרדית". בריאיון לתוכנית של אמנון לוי לפני יומיים, ציין קובי כי הלחץ שמפעילים החוגים החרדים לא יעבדו וכי "תמיד תהיה תחבורה ציבורית בשבת. עמותת נוע תנוע דואגת לציבור שגר בטבריה עילית, מורידה אותו לטיילת ומנגישה אותו. יש כאן שגרה חדשה בטבריה – שגרה של תיירות, פיתוח, שחזור דברים עתיקים ועוד".

הכעס מצד הציבור החרדי עלה שלב לאחר שבסוף השבוע האחרון הפעיל ראש עיריית טבריה בפעם הראשונה בעיר קו אוטובוס בשבת בחינם, במטרה לאפשר לתושבים ולתיירים להסתובב ברחבי העיר גם ביום המנוחה. זאת, כחלק מתוכניתו לחזק את התיירות בטבריה ולהחיות את הטיילת בעיר במהלך סופי השבוע. בכוונתו להמשיך ולהפעיל את קו התחבורה במהלך סופי השבוע בעתיד באמצעות ארגון "נוע תנוע".