מועמדת חוסן לישראל החרדית נחקרה בעבר על דיווחי נוכחות כוזבים

עומר ינקלביץ', שהצטרפה למפלגה, נאלצה לעזוב את תפקידה כעוזרת בביהמ"ש בירושלים במסגרת עסקת טיעון • לאחר פרישת ילין: ברביבאי ובן ברק עשויים להתברג גבוה ביש עתיד

בחירות 2019: עומר ינקלביץ', המתמודדת החרדית שהצטרפה היום (חמישי) לרשימת חוסן לישראל, ננזפה בעבר על ידי מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי ונחקרה בנציבות שירות המדינה על דיווחי נוכחות כוזבים. זאת, כששימשה בתפקיד עוזרת בבית המשפט בירושלים. בעקבות זאת, נאלצה לעזוב את שירות המדינה במסגרת עסקת טיעון והתחייבה לא לחזור לתקופה של שנתיים.

במפלגת חוסן לישראל, כך נראה, כלל לא ידעו על המקרה ומסרו בתגובה כי "הם מבינים שמדובר בטעות נקודתית שנעשתה בתום לב. ינקלביץ' היא מתמודדת חרדית רצינית ומשמעותית ולכן אנו רואים בה נכס חשוב".

 
 
 
 בני גנץ בהשקת הקמפיין של מפלגת "חוסן לישראל"
 

בני גנץ בהשקת הקמפיין של מפלגת חוסן "לישראל" (רויטרס)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

בתוך כך, שבוע לסגירת הרשימות הסופית לבחירות הקרובות, מועמדים חדשים ב"יש עתיד" עשויים להתברג גבוה ברשימת המפלגה במקומם של מועמדים ותיקים. האלופה לשעבר אורנה ברביבאי ורם בן ברק, שכיהן כמשנה לראש המוסד וכמנכ"ל המשרד לענייני מודיעין והמשרד לנושאים אסטרטגיים, אשר שהצטרפו לאחרונה למפלגה, יתברגו ככל הנראה בעשירייה הראשונה, וכך גם ניצב בדימוס יואב סגלוביץ'.

אחד מחברי הכנסת המוערכים במשכן, חיים ילין, שנדחק ככל הנראה מטה אל העשירייה השנייה ברשימת יש עתיד, החליט לפרוש מהמפלגה. בהודעת הפרישה שפרסם היום, ילין נמנע מלהודות ללפיד ואף הכניס ביקורת לדבריו כשאמר שאינו מוכן לקבל הוראות בימוי, בעקיצה להתנהלות המפלגה.

 
 חבר הכנסת חיים ילין
 

חבר הכנסת חיים ילין (החדשות 13)

 

כזכור, למרות הסקרים המחמיאים והלחץ של גורמים במחנה המרכז-שמאל מסתמן כי איחוד אפשרי בין יש עתיד לחוסן ישראל - מתרחק. בני גנץ וסגנו ברשימה, שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, צפויים למנות את שמעון בטאט, יו"ר מטה הבחירות של יצחק (בוז'י) הרצוג לגורם שיארגן את מטה יום הבחירות במפלגה. מהלך כזה עשוי לאותת ליאיר לפיד כי המפלגה החדשה לא זקוקה לכושר הניהול של מפלגתו, שרצה כבר בשתי מערכות בחירות, ובכך לסתום את הגולל לאיחוד אפשרי.

בסקר שפורסם ביום שישי, המתאר את המפה הפוליטית כפי שהיא ביום הפרסום, מפלגת יש עתיד מתברגת כמפלגה השלישית בגודלה עם 10 מנדטים, עלייה של מנדט אחד מהסקר הקודם, מתחת לליכוד ולחוסן לישראל ומעל מפלגת הימין החדש, בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד, שעלתה ב-3 מנדטים ועומדת על 9 בסך הכול.