הרצח הכפול בי-ם: פעולות חקירה נגד עובדיו ולקוחותיו של הנרצח

תפנית נוספת בפרשת רצח הזוג כדורי בארמון הנציב: המשטרה ביצעה פעולות משמעותיות נגד אנשים שבאו באינטרקציה עם משרד רואי החשבון שהיה בבעלות יהודה

תפנית נוספת בפרשת הרצח הכפול בירושלים: המשטרה ביצעה לאחרונה פעולות חקירה משמעותיות נגד עובדים במשרד רואי החשבון שהיה בבעלות הנרצח יהודה כדורי, וכן נגד לקוחות המשרד - כך נודע היום (חמישי) לחדשות 13. כזכור, לאחרונה שוחרר חשוד פלסטיני, ובעבר בוצעו פעולות חקירה גם נגד בני המשפחה. החוקרים עדיין רחוקים מפענוח הפרשה.

לפני שבוע, כזכור, אדם שנעצר בחשד לרצח בני הזוג יהודה ותמי כדורי לפני כחודש, שוחרר על ידי בית משפט השלום בירושלים, שהתיר לפרסם את עצם המעצר והשחרור, אך אסר לפרסם כל פרט אחר מהחקירה, שאז היה נראה כי הגיעה למבוי סתום. 

 
 
 
 תמי כדורי שנרצחה אמש
 

תמי כדורי שנרצחה אמש (החדשות 13)

 

למעשה, החשוד נעצר ב-14.1 ומאז מעצרו הוארך מעת לעת, וביום חמישי שעבר כאמור, הוחלט לשחררו בתנאים מגבילים. על פי השופט, ההחלטה לשחררו הגיעה כיוון שמוצתה החקירה בעניינו בשלב זה. עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את משפחת כדורי, אמר בתגובה לשחרור החשוד: "לצערנו החשוד לא נחקר בחקירת שב"כ, ועושה רושם שנהגו איתו בכפפות של משי ולא הקשו עליו. התחושה של המשפחה שלא מיצו את ההליך מול החשוד, אך בכל מקרה המשפחה מתפללת שהאמת תצא לאור ושהמשטרה תמשיך לחקור ולברר את הרצח המזוויע של ההורים, בני הזוג כדורי".

שבוע קודם לכן, חקירת רצח בני הזוג כדורי, שנדקרו למוות בדירתם בשכונת ארמון הנציב שבירושלים, קיבלה תפנית מפתיעה, כשהמשטרה נקטה שורה של פעולות חקירה דרמטיות נגד בני המשפחה של הקורבונות, שלפי שעה, אינם חשודים בדבר.

כשבועיים קודם לכן, חוקרי המשטרה החלו להתמקד בכיוון הלאומני, לאחר שחלה התפתחות בגזרה זו. אך מאחר ולא חלה התקדמות משמעותית, החלה המשטרה לחקור תרחישים נוספים, שחלקם פליליים. 

 נתן וניתאי כדורי
 

נתן וניתאי כדורי (החדשות 13)

 

עו"ד איתמר בן גביר אמר אז: "המשטרה ביקשה כל מיני פעולות מהילדים, שהסכימו לשתף פעולה באופן מלא, אבל התחושה הקשה של המשפחה היא שמישהו במשטרה נרדם בשמירה. לא ברור למה השב"כ לא נכנס לתמונה, זה הרי מקרה על רקע לאומני".

בניהם של הזוג כדורי: "המשטרה לא חוקרת בכיוון הנכון"

לפני כשבוע, נתן וניתאי כדורי, בניהם של יהודה ותמר, קיימו מסיבת עיתונאים בירושלים, בעקבות החשיפה בחדשות 13 בנוגע לפעולות החקירה שביצעה המשטרה נגד קרובי הנרצחים.

"לפני שלושה שבועות, פקד את עם ישראל אסון לאומי ואת משפחת כדורי אסון פרטני", אמר ניתאי. "אבל יש עוד סיפור שהעולם לא מכיר - ההתמודדות הוודאי לא נעימה ולא פשוטה שאני, אחי ומשפחותינו הקרובות עוברים. חוץ מהאסון הרע הזה, אנחנו עוברים אטימות מוחלטת מצד הרשויות. זה כולל לקיחה לחדרי חקירה, כולל בילוי עם כל מיני טיפוסים ונרקומנים, שאין לנו קשר למקומות האלה. אני שירתתי בצה"ל שלוש שנים, אנחנו אזרחים שומרי חוק, אנחנו מחפשים את האמת. זה כולל הטחת האשמות בלי שאף אחד טורח להסביר לך מה קורה כאן. זה כולל אמצעים ברוטאליים של החרמת רכבים, דפיקות בשעות לא שעות, ומצדי ומצד אחיי יש שיתוף פעולה מלא".