גבול לבנון, חדשות 13

צה"ל עצר חשוד לא חמוש שחדר לישראל משטח לבנון

על החשוד לא נתפס נשק והוא הועבר לתחקור כוחות הביטחון. כמו כן, הוא היה במעקב כוחות צה"ל לאורך כל האירוע. לפני כחודש נתפס אדם שחצה מישראל ללבנון

כוחות צה"ל עצרו היום (חמישי) חשוד שחצה משטח לבנון לעבר שטח ישראל. החשוד היה במעקב של הכוחות לאורך כל האירוע. לא נתפס עליו נשק, והוא הועבר לתחקור כוחות הביטחון. 

לפני כחודש דווח על אדם שחצה משטח ישראל אל תוך לבנון. ככל הנראה, החדירה נעשתה מאזור נטועה ושתולה לאזור כפר עייתא. יומיים לאחר מכן, המודיעין הלבנוני תפס את החשוד בעיר צור. לפי ההודעה, מדובר ביהודי אמריקני בשם קולין אמרי. בשל הדיווחים על מצבו הנפשי הרעוע, בישראל התייחיסו לתקרית כאירוע הומניטרי וצה"ל פנה ליוניפי"ל בבקשה שיסייעה לשחרורו. 

 קולין אמרי, הבחור שעל פי מודיעין הלבנוני הסתנן מישראל ללבנון
 

קולין אמרי, הבחור שעל פי מודיעין הלבנוני הסתנן מישראל ללבנון ( חדשות 13)

 

כלי תקשורת המקורב לחזבאללה פרסם תמונות של אמרי, ומסר כי הוא נעצר בעת שקנה בגדים באחת החנויות בעיר הנמצאת כ-20 קילומטרים מהגבול עם ישראל. בשלב זה, האיש נמצא בחקירה, וחיילי צבא לבנון מנסים להבין מדוע חצה את הגבול. כמו כן, כתב רשת אלמנאר בדרום לבנון עלי שועייב דיווח כי העצור הוציא כסף במטבע לבנוני מאחד הבנקים באזור דרך כרטיס אשראי שהיה ברשותו. עוד דווח כי נראה היה במהלך מעצרו שהוא לא יציב נפשית ושהחקירה איתו תימשך עד שיובהרו כל פרטי הפרשה.

עוד על פי תקשורת חזבאללה, הגבר שנעצר בישראל הוא בנו של אחראי הביטחון לשעבר מטעם צד"ל בעיירה, אחמד שיבלי סאלח, המכונה "ג'האד סאלח". על פי הדיווח, הוא נעצר בעבר ע"י כוחות הביטחון בישראל לפני למעלה משנתיים, לאחר שהסתנן דרך גדר המערכת, ונמסר לאחר מכן לידי כוחות יוניפי"ל.