לאור המאבק עם החרדים והערבים: רמת האיום על קובי הגבוהה ביותר

במשטרה העלו את דרגת האיום על ראש עיריית טבריה לשש, בעקבות האיומים שספג לאחר שהפעיל תחב"צ בשבת וניסיונו להפוך מסגד למוזיאון. כעת, תוצמד לו אבטחה בכל שעות היממה

רמת האיום על ראש עיריית טבריה, רון קובי, עלתה אמש (רביעי) לדרגה הגבוהה ביותר. במשטרה החליטו להעלות את הדרגה לשש בעקבות האיומים שסופג קובי בימים האחרונים לאחר שביום שבת הפעיל לראשונה תחבורה ציבורית, ולאור ניסיונו להפוך מסגד למוזיאון. בעקבות ההחלטה של המשטרה תוצמד לקובי אבטחה בכל שעות היממה.

כמה שעות לאחר ההחלטה פרסם חבר מועצת העיר טבריה, רפאל טרבלסי, פוסט בפייסבוק שבו סיפר על כך שהגיש תלונה במשטרה בעקבות האיומים על קובי. "אני מתנגד לאלימות, בין אם מילולית או פיזית, לכן הגשתי תלונה במשטרה טבריה בגין חומרי הסתה שנשלחו ברשת הוואטספ כנגד קובי", כתב. לדבריו, "אני דורש ממשטרת ישראל לפעול בכל הכוח והעוצמה על מנת לתפוס את אלו המפיצים ויוצרים מודעות הסתה מסוג זה ולמצות עימם את הדין".

 
 
 
 רון קובי
 

ראש עיריית טבריה, רון קובי (חדשות 13)

 

בתחילת השבוע התייחס קובי בתוכנית "שש עם אמנון לוי" לאיומים עליו נוכח הפעלת "אוטובוס השבת": "המשטרה פנתה אליי והודיעה לי שאני מאוים בדרגה ארבע ושיש איומים על חיי, מה שאומר בעצם שאני צריך להיזהר מאוד", ציין קובי. לדבריו, "יש איומים על חיי והרבה מאוד תופעות ברשת של קריאות כמו 'מות יומת' ו'רצח' וגם הרבה מאוד הודעות שטנה שאני מקבל. מוציאים כל מיני שמועות שעצרנו מניחי תפילין ברחובות ושלא נתנו להם להניח תפילין ועוד כל מיני פרופגנדות".

לדבריו, "יש רק אחד שאחראי לכל זה וקוראים לו אריה דרעי. מפלגת ש"ס מבינה שרון קובי מסכן את המעמד שלה בכנסת הבאה. דרעי לא יהיה יותר בכנסת הבאה ולא יהיה יותר שר הפנים. אנחנו מבינים שניסו להשתלט פה על טבריה".

בנוגע למאבק עם המוסלמים בעיר אמר קובי כי "אני עומד חזק עם כולם, גם עם המוסלמים וגם עם החרדים. יש פה עניין אחד - יש בטבריה המון מבנים ואייקונים מאוד מיוחדים והיסטוריים, כמו המסגדים העתיקים ומבנה הסנהדרין, ואנחנו צריכים לשמור עליהם שיהיו מתוחזקים והחבר'ה המוסלמים מבינים שזה לא בתי תפילה. הגענו איתם להבנה שזה לא בתי תפילה ושזה גם לא יהיה". 

 אוטובוס השבת הופעל לראשונה בטבריה
 

אוטובוס השבת הופעל לראשונה בטבריה (דוברות ישראל ביתנו)

 

לטענתו, המחלוקת עם החרדים בעיר שונה מהמחלוקת עם המוסלמים: "במקרה עם החרדים מדובר בצביון של השבת, אוטובוס שאנחנו מביאים אותו לתועלת הציבור והם מכנים את זה כהתרסה נגד הדת. כשיש לך מלמעלה רבנים, כמו נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן, שיוצא נגדי ומוציא כל מיני קריאות אז ככה זה נראה".

בנוסף, קובי ציין כי הלחץ שמפעילים החוגים החרדים לא יעבדו וכי "תמיד תהיה תחבורה ציבורית בשבת. עמותת נוע תנוע דואגת לציבור שגר בטבריה עילית, מורידה אותו לטיילת ומנגישה אותו. יש כאן שגרה חדשה בטבריה – שגרה של תיירות, פיתוח, שחזור דברים עתיקים ועוד".