גיבורה אמריקנית: סיפורה של לוחמת יחידת העילית שנהרגה בסוריה

שאנון קנט, שנפלה בפיגוע של דאע"ש, דיברה 6 ניבים של ערבית ו-4 שפות נוספות, רצה מרתון בשלוש שעות וחצי, ומילאה תפקיד קרבי מודיעיני מכריע בפעילות ארה"ב בסוריה

החיילת האמריקנית, רב סמלת שאנון קנט, נהרגה בחודש שעבר בפיגוע של דאע"ש בסוריה במהלך שירותה. עם חלוף הזמן מתברר שתיאור תפקידה כ"טכנאית הצפנה" עשוי להטעות, שכן היא הייתה אחת מלוחמות המודיעין יוצאות הדופן של הצבא האמריקני.

קנט הייתה לוחמת מודיעין ביחידת עילית. היא הסתערה עם הכוחות המיוחדים ואספה מודיעין בדרכים לא שגרתיות. היא דיברה שישה ניבים של ערבית וארבע שפות נוספות, רצה מרתון בשלוש שעות וחצי, וצעדה ק״מ רבים כשעל גבה מטען של עשרות ק"ג.

 שאנון קנט
 

שאנון קנט (חדשות 13 )

 

בגיל 35, עם שני ילדים - בני שלוש ושנה וחצי, ולאחר שניצחה את מחלת הסרטן, היא מילאה תפקיד קרבי מודיעיני מכריע בפעילות האמריקנית בסוריה.

קנט נמנתה על קבוצה של פחות מעשרים נשים שסיימו בהצלחה קורס מיוחד שמוגדר כאחד המאתגרים ביותר בצבא, והיא הצטרפה לשורה של נשים שממלאות תפקידים מסוכנים וחשאיים, שעד לאחרונה יועדו לגברים בלבד.

קנט היא החיילת האמריקנית הראשונה שנהרגה במערכה בסוריה. היא מצאה את מותה יחד עם שלושה מעמיתיה בפיגוע שהיה במסעדה בעיר מנביז׳ שבסוריה.