ראש הממשלה בנימין נתניהו, החדשות 13

רה"מ אישר שצה"ל תקף בסוריה: "פועלים נגד איראן - כולל אתמול"

עם התייחסותו לדיווחים על תקיפה, נתניהו הכחיש את הפרסום בסדרת הכתבות "סודות המפרץ" על אירועי עבר שבהם נותקו יחסים עם מדינות האזור: "היחסים טובים מאוד - אין נתק"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש (שלישי) לתקיפה שבוצעה שלשום באזור קונייטרה בסוריה, וייחס אותה לישראל: "מה ייחשב הצלחה? הפעולות שאנחנו עושים בולמים את איראן. אנחנו פועלים כל יום, כולל אתמול, נגד איראן ונגד הניסיונות שלה להתבסס באיזור". את הדברים אמר לפני שהמריא לוועידה שתיערך מחר בפולין בנושא המזרח התיכון.

כמו כן, ראש הממשלה התייחס לפרסום של חדשות 13 כי בסוף מבצע "צוק איתן" נתניהו דחה יוזמה סעודית לשיקום רצועת עזה, להתנעת תהליך השלום ולשיתוף פעולה בין המדינות נגד איראן. "היחסים שלנו עם מדינות באזור, כולן חוץ מסוריה, הם יחסים טובים מאוד והתיאורים שמתוארים כאילו יש לנו ניתוקים איתם זה היפך מהמציאות. היחסים הולכים ומתהדקים. לא הכל גלוי, אבל חלק מזה גלוי ואפשר לראות את זה מעל לפני השטח ובאוויר", אמר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

רה"מ נתניהו לפני העלייה לטיסתו לפולין ( החדשות 13)

 

"איראן שולחת לנו איומים", המשיך ראש הממשלה, "ביום המהפכה ה-40 הם איימו להחריב את תל אביב וחיפה. אמרתי שהם לא יצליחו בזה ואם הם ינסו זה יהיה יום המהפכה האחרון שלהם. אנחנו מפעילים הרבה מאוד אמצעים וגורמים נגד הניסיונות שלהם להתחמש בנשק גרעיני וטילים בליסטיים, גם את הניסיונות שלהם להתבסס בסוריה אנחנו בולמים". כמו כן הוסיף כי "חד משמעית הלחץ הכלכלי מורגש בניסיונות של איראן נגדנו. איראן מתקשה להציב מערכות נשק מתקדמות, בין השאר בגלל המגבלות התקציביות ובכלל הפעולות שאנחנו עושים".

ראש הממשלה התייחס לוועידה בוורשה אליה הוא טס ואמר: "עצם קיום הוועידה, שבה ישראל וארה"ב ומדינות שונות בעולם יושבים באולם ביחד ודנים על הנושא הכי חשוב לביטחון הלאומי שלנו – זה הישג. מאוד מעריך את היוזמה האמריקנית".

 תקיפת חיל האוויר בדמשק (ארכיון)
 

תקיפת חיל האוויר בדמשק (ארכיון) (חדשות 13)

 

"דבר מוזר קורה באירופה, שאיראן שולחת מחבלים וחוליות טרור, ובאותו זמן יש ממשלות באירופה שמנסות לפייס את איראן ולמצוא דרך לעקוף את הסנקציות האמריקניות", טען נתניהו. "לכן, העובדה שכל כך הרבה מדינות אירופיות יהיו בוורשה. זו לא הפעם הראשונה שאנחנו רואים התנהגות כזו באירופה. הן שמות כיסוי עיניים בכוח, הן מתעלמות מהעובדה שאיראן שולחת מרצחים. זה אבסורד. ישראל היא זו שחושפת את רשת הטרור האיראנית באירופה, אנחנו מפנים את זה לשירותי הביון, והצלחנו לעצור חלק מההתקפות. יש בכך הבעת זלזול עמוקה של איראן כלפי אירופה. זה חייב להשתנות, אני מקווה שהכינוס הזה יתחיל את השינוי".

כאמור, סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" דיווחה שלשום מפי מקור צבאי כי בסביבות השעה 18:30 ישראל תקפה שלוש מקומות באזור קונייטרה במספר פגזים. כמו כן, דווח כי בשעה 19:50 מזל"ט ישראלי ירה 4 טילים לכיוון בית-החולים "אל-קונייטרה" ולכיוון עמדות של צבא סוריה - מה שהביא לנזק בלבד וללא נפגעים. עוד דווח ע"י "סאנא" כי ישנו מידע על כך שישראל תקפה במספר פגזי ארטירליה גם את איזור "תל א-דרעיה" ב"אל-קונייטרה" וכי יש נזק במקום.

כמו כן, שלשום נאם נשיא איראן חסן רוחאני במסגרת החגיגות לרגל 40 שנים למהפכה האסלאמית ואמר כי מדינתו תמשיך בדרך שבה היא צועדת מאז החל שלטון האייתולות. לדברי רוחאני, "המהפכה באה על מנת להגן על איראן בעוד שהמשטר הקודם בגד בעם האיראני, בדתו ובתרבותו". "אנו חוגגים היום חרף מזימתן הנפשעת של ארצות הברית ושל הישות הציונית נגדנו", אמר רוחאני. "כולם מנסים ללחוץ על עמנו ולהשית עליו חרמות ועיצומים. עם זאת, האויב לא הצליח להשיג את מטרותיו. כל המזימות נכשלו וייכשלו - נוכחותכם מוכיחה זאת", אמר לעם האיראני.

בכיר במשמרות המהפכה, יאדוללה ג'וואני, תקף את ישראל: "אם ארצות הברית תתקוף אותנו – טהראן תמחה את תל אביב וחיפה מהמפה". כמו כן, הוסיף כי "לארה"ב אין אומץ לירות לעברנו כדור אחד חרף כוחה הצבאי".

רוחאני התייחס גם לתוכנית הטילים של איראן ואמר כי לא תעצר. "אנו מייצרים היום בעצמנו 80% מכלל הנשק והתחמושת של צבאנו. איראן תמשיך לחזק את כוחה הצבאי ואת תוכנית הטילים שלה. תרבות הג'יהאד וההקרבה היא מבין ההישגים הגדולים של המהפכה האסלאמית. עובדת היותה של המהפכה שלנו אסלאמית במהותה - היא ששמרה על המשטר כנגד כל הסכנות".