רצח אורי אנסבכר: כך נראית הפירצה בגדר שדרכה חדר המחבל

השטח שממנו נכנס ערפאת ארפאעיה לישראל הוא החלק היחיד בירושלים שאיננו תחום בגדר הפרדה. בעקבות עתירה שהגישו ב-2015 אנשי מנזר מקומיים, נותר האזור פרוץ לחלוטין

בסוף השבוע האחרון נאנסה ונרצחה באכזריות אורי אנסבכר בת ה-19 ביער עין יעל. הפירצה דרכה חדר לשטח ישראל המחבל ערפאת ארפאעיה שחשוד ברצח, הייתה באזור סמוך לכפר בית ג'אלה דרומית לירושלים. מדובר בשטח פתוח של כ-200 מטרים שאינו מגודר.

האזור, שהוא החלק היחיד בירושלים שאינו תחום בגדר הפרדה, נותר פתוח על פי החלטת בג"ץ משנת 2015. בג"ץ הורה למדינה למצוא חלופות לתוואי הגדר, בעקבות עתירה שהגישו אנשי מנזר באזור, בטענה כי היא תפריד בין מתחם הגברים למתחם הנשים. המדינה לא מצאה פתרון חלופי לתיחום השטח ומאז, נותר האזור פרוץ לחלוטין ואיפשר את חדירת המחבל שרצח את אורי.

 זירת הרצח בעין יעל
 

זירת הרצח בעין יעל (החדשות 13)

 

האדם האחרון שראה את אורי בחיים, אמג'ד קססמה, נתקל בה סמוך לשעה 17:20 אחר הצהריים. "אני יצאתי מהבית לכיוון השביל למטה ובדרך ראיתי בחורה שיושבת מצד ימין על הסלע", סיפר אמג'ד. כשעתיים לאחר מכן נמצאה גופתה של אורי ביער עין יעל שבירושלים.

אתמול (שני) האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו של ערפאת ארפאעיה בעשרה ימים, לאחר שהודה ברצח אורי אנסבכר. במהלך חקירתו שחזר את הרצח בפני חוקרי השב"כ והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה. חקירתו נמשכת ופרטי החקירה תחת צו איסור פרטים. בעוד השב"כ והמשטרה ממשיכים לחקור אותו, גדר ההפרדה שלא הושלמה באזור ממשיכה לסכן את התושבים.