אבי גבאי, getty images

אבי גבאי מחפש ביטחוניסט - אך הסיכוי שיממש את השריונים נמוך

יו"ר העבודה נמצא במגעים עם כמה אלופי צה"ל בדימוס. עם זאת, נראה כי הוא רוצה להימנע מעימותים נוספים עם חברי מפלגתו, ולכן ככל הנראה יוותר על המקומות שקיבל מראש

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, שריין שני מקומות ברשימת המפלגה, אך הסיכויים שיממש אותם הם נמוכים. בימים אלו הוא נמצא במגעים עם כמה אלופים בדימוס, אך אף אחד מהם, ככל הנראה, לא נוצץ מספיק כדי שגבאי יתעמת עם חברי המפלגה שלו.

כמו כן, על פי סקר של חדשות 13 שפורסם הערב (שלישי), יממה לאחר הפריימריז בעבודה, שלושה מנדטים עברו ממפלגתו של בני גנץ, חוסן לישראל, אל העבודה. המשמעות, כנראה, היא שבמהלך מערכת הבחירות הנוכחית גבאי יתקוף את גנץ, מאחר והוא מחזיק מספר מנדטים של שמאל אידיאולוגי, שרוצה לראות חילוף בשלטון.

 אבי גבאי ובני גנץ
 

אבי גבאי ובני גנץ (רויטרס )

 

מוקדם יותר היום, התקיים כנס של פעילי העבודה בתל אביב. הפעילים רוצים לראות את המפלגה מתאחדת עם אחרת, אך חברי הכנסת טרם משתפים פעולה. רק יוסי יונה, שנבחר למקום לא ריאלי, הגיע לכנס. כמו כן, הסקר שפורסם הערב בחדשות 13, מצנן את התקוות לאיחוד עם מרצ, שמביא עלייה של מנדט אחד בלבד. עם זאת, מוקדם יותר היום התייחס גבאי לאפשרות חיבור עם ציפי לבני ואמר: "בעסקים לא פוסלים שום אופציה שלא עולה כסף".

בתוך כך, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 13, אסף זמיר, סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר וחבר מועצת העיר בהווה, שהפסיד בבחירות המוניציפליות האחרונות לרון חולדאי, בדרך למפלגתו של גנץ. ככל הנראה, מחר תצא על כך הודעה רשמית.

איחוד בין מפלגות לא פוסח על גוש הימין – שם הושגה הסכמה עקרונית בין יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, לבין בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, על ריצה משותפת. מההסכם המסתמן עולה כי פרץ יהיה במקום הראשון וסמוטריץ' במקום השני. עד מחר הם צפויים לנסח מנגנון שייתן לסמוטריץ' פיצוי כלשהו. זאת, לאחר שנדחתה הדרישה שעלתה בהתחלה להנהגה משותפת. במהלך כנס מנהלי הציונות הדתית בים המלח פנה סמוטריץ' לפרץ: "בוא ניכנס לחדר ישיבות כאן במלון ונצא עם בשורה של אחדות גדולה. תם זמן הדיבורים על אחדות, הגיע עת מעשים - בואו נסיים עם הסיסמאות".