"לכי בת שרמוטה": הקלטות "הגננת המתעללת" מראשון לציון

הקלטה שהגיעה לידי חדשות 13 חושפת קללות, צעקות - ועל פי החשד גם מכות בפעוטון: "את זרע של ערבי, קומי כוס אמק ערס". אמה של אחת התינוקות בגן: "ישבתי שעות ובכיתי"

קללות, צעקות ועל פי החשד גם מכות - הקלטות שהגיעו לידי חדשות 13 חושפות את שגרת היום של תינוקות, בני פחות משנה, בפעוטון בראשון לציון. "את שרמוטה, יא בת שרמוטה, את זרע של ערבי את, זרע של עמלק, עמלק זיין את אמא שלך, כוס אמק ערס, קומי! קומי! לכי! לכי! לכי בת שרמוטה לכי כבר!", נשמעת הגננת אומרת באחת ההקלטות, שבוצעו ביוזמתה של אם לבת תשעה חודשים ששהתה במקום, ששמה לב כי בתה שבה מהגן עם חבורות.

נראה כי אותה התינוקת היא לא היחידה שסבלה מהתעללות בפעוטון שמונה כחמישה עשר פעוטות. כך למשל, פנתה הגננת לפעוט אחר שסירב לקום: "תתהפך, יא שמן! תתהפך כבר! לך כבר! תתהפך! מה זה?", היא אומרת. ההקלטות שנחשפו היום הן רק קצה הקרחון מתוך שעות ארוכות של מסכת התעללויות, שלפי החשד כללה התעללות פיזית ונפשית בילדים ובילדות בני יומם.

"ישבתי במשך כמעט תשע שעות ופשוט בכיתי עם ההקלטה הזאת", סיפרה האם שחשפה את המתרחש. "בזמן שהיא ישנה, אני יושבת ובוכה כמו ילדה קטנה". האם הגישה תלונה במשטרה, והגננת, כבת חמישים, נחקרה באזהרה בחשד להתעללות פיזית ונפשית בפעוטות. היא שוחררה בתנאים מגבילים ונאסר עליה להתקרב לפעוטות.

 צעקות הגננת על התינוקת
 

צעקות הגננת על התינוקת (החדשות 13)

 

לדברי האם המתלוננת, היא קיבלה המלצה מחבר משותף על גננת בעלת ניסיון: "זו לא מישהי זרה, זה לא ששמתי אותה אצל מישהי שאני לא מכירה, לא חשדתי בכלל". לאחר החשיפה להקלטות, האם הפסיקה לשלוח את בתה לפעוטון, וזה שבועיים שהיא ללא מסגרת: "יהיה לי מאוד מאוד קשה להפקיד אותה עכשיו בגן, אני עברתי טראומה", אמרה.

לאחר שידור הכתבה, ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, הנחה את מנכ״ל העירייה למצוא פיתרון משפטי לסגירת הפעוטון. ככל הנראה ייערך לבעלי הפעוטון שימוע כבר בימים הקרובים.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה שמתנהלת בימים אלו ובמסגרתה נחקרה המטפלת באזהרה ואף הורחקה בתנאים מגבילים. משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמטרה להגיע לחקר האמת".