עלי סעד, גיסו של מדחת יוסף, החדשות 13

משפחתו של מדחת יוסף זועמת: "רה"מ עשה שימוש פוליטי במות בננו"

בעקבות סרטון שפרסמה מפלגת הליכוד, ובו מואשם בני גנץ בהפקרת הלוחם, משפחתו שוקלת להגיש תביעה. "מי שהפך את מדחת לחלל סוג ב', משתמש בו עכשיו לצרכים פוליטיים"

מפלגת הליכוד פרסמה סרטון תעמולה שמאשים את בני גנץ בהפקרת הלוחם הדרוזי מדחת יוסף, שנורה על ידי צלף פלסטיני במהלך האינתיפאדה השנייה בשנת 2000. כעת, משפחתו של יוסף זועמת על נתניהו שעשה לדבריהם שימוש פוליטי במות בנם.

"זה חלל, אסור להכניס אותו לעניין הפוליטי", אמר היום (שלישי) עלי סעד, גיסו של יוסף, בריאיון לתוכנית "שש" עם אמנון לוי. "משתמשים בזה נגד גנץ וזה לא המקום. משתמשים בו עכשיו לצרכים פוליטיים". עוד טען סעד כי המפלגה שמשתמשת בבן משפחתו בקמפיין "הפכה את מדחת לחלל סוג ב'". זאת, בהתייחסו ל"חוק הלאום".

סעד התייחס גם לקולו של אחיו של יוסף, שנשמע בסרטון המפלגה, ואמר כי אף אחד לא ביקש את רשותם: "ראינו את זה רק בטלוויזיה. אף אחד לא ידע, לא ביקש אישור, נשקול ללכת לתביעה נגדם". בנוגע לחלקו של בני גנץ במקרה, אמר סעד כי "הוא לא היה שם לבד. היו ארבעה מעליו, וכולם אשמים. איפה ראש השב"כ היה?".

 עלי סעד, גיסו של מדחת יוסף
 

עלי סעד, גיסו של מדחת יוסף ( החדשות 13)

 

כזכור, מדחת יוסף נהרג בשנת 2000 כאשר אלפי פלסטינים, חלקם חמושים, תקפו את מתחם קבר יוסף. במהלך האירוע נורה יוסף על ידי צלף ונפגע בצווארו. בעקבות החלטה שלא לחלצו באמצעות כוח משוריין של צה"ל, אלא לחכות לפינוי על ידי איש הרשות הפלסטינית, יוסף מת כעבור ארבע שעות מפצעיו.

באירוע היו מעורבים דרגים בכירים בצה"ל, ובחפ"ק ששהה כ-800 מטרים מן האירוע, היו ממוקמים בעמדת פיקוד הרמטכ"ל שאול מופז, אלוף פיקוד המרכז יצחק איתן, מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון בני גנץ, מפקד חטיבת שומרון יוסי אדירי, וסגן ראש השב"כ ישראל חסון. לאחר מותו, קמה סערה ציבורית לגבי הסיבות לאי חילוצו של יוסף.