רגע חילוץ התינוקת מבור הניקוז, החדשות 13

נס בלב האדמה: תינוקת נלכדה שעות בבור - וחולצה בהצלחה • תיעוד

קול בכי שעלה מבור ניקוז עורר דאגה בקרב העוברים והשבים בדרבן שבדרא"פ. כוחות חילוץ הגיעו לזירה, ובמבצע שנמשך שעות נמשתה תינוקת בת כמה ימים, שכנראה ננטשה ע"י אמה

תינוקת בת ימים ספורים, חולצה אתמול (שני) מבור לניקוז מי גשמים בעיר דרבן שבדרום אפריקה, לאחר שעל פי ההערכה הייתה לכודה שם כחמש שעות. התינוקת נבדקה על ידי צוותים רפואיים ומצבה הוגדר יציב. בסרטון שצולם בזירה, ניתן לראות את מבצע החילוץ המוצלח.

עוברי אורח הזעיקו את הרשויות לאחר ששמעו בכי מבור הניקוז בשעות הבוקר המוקדמות. צוותי החילוץ הגיעו לאזור, ובסופו של מבצע שערך כשלוש שעות משו מהבור תינוקת, שלפי הערכת הרופאים, גילה הוא לא יותר משלושה ימים. המבצע הסתיים במחיאות כפיים של הנוכחים במקום, שחגגו את החילוץ המוצלח.

פרמדיקים שהוזעקו לזירה אמרו כי לא ברור מדוע התינוקת נמצאה בבור, ושנסיבות המקרה נבדקות על ידי המשטרה המקומית. לפי כלי תקשורת מקומיים, כיוון החקירה המרכזי הוא החשד שהתינוקת ננטשה על ידי אמה. 

רגע חילוץ התינוקת מבור הניקוז
 

רגע חילוץ התינוקת מבור הניקוז ( החדשות 13)

 

התינוקת, שזכתה לכינוי "תינוקת הנס", הגיעה לבית החולים קצת אחרי השעה 10:00. "היא הייתה ערה, תגובתית, ובכתה", אמר ד"ר טימותי הרדקאסל בבית החולים, "רמות הסוכר בדם שלה טובות ומצבה יציב. מהבחינה הרפואית, הכול פתור. לא מצאנו שום דבר שבור או פציעות חמורות. אנחנו מרוצים ושמחים".

"האתגר הגדול ביותר היה חום הגוף שלה", הסביר הרדקאסל, "היא הייתה מאוד קרה. היא הגיעה לבית החולים עם חום גוף של 35.5 מעלות. חיממנו אותה, רחצנו וניקינו אותה". הרופא הוסיף שהצוות בבית החולים מאמין שהישרדותה היא בגדר נס. "נראה שהיא הייתה לכודה בבור לפחות חמש שעות. ילד ששרד כמות שעות כזו, זה נס".