שלי יחימוביץ' בריאיון ל"החדשות" עם יעקב אילון, החדשות 13

יחימוביץ': "הרשימה שנבחרה - בשורה חיובית שתוביל לשינוי מגמה"

חברת הכנסת הגיבה לפריימריז בעבודה ושיבחה את המתפקדים שהצביעו. כמו כן הוסיפה: "אם נאתר אדם שיתאים להשקפותינו ויעצים אותנו במספר המנדטים - השריונים יתקיימו"

חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שסיימה מקום שלישי בפריימריז של מפלגת העבודה ולאחר השריונים הוצבה במקום החמישי, התייחסה היום (שלישי) בריאיון ל"החדשות עם יעקב אילון" לתוצאות הבחירות המוקדמות, שאינן שונות מהותית מהרשימה הקודמת ואמרה: "החגיגה הגדולה היא שאחוז אדיר ממתפקדי העבודה הראו שהם לא מוותרים עליה, שהם נלחמים עליה, שאכפת להם. זה מעיד על רצון לקחת חלק בשיקום המפלגה, וזה בשורה מאוד טובה".

בגישה אופטימית אמרה יחימוביץ' כי "חודשיים בבחירות זה כמו שנתיים רגילות. מפלגות קורסות ועולות, מגמות משתנות בקצב אדיר. מה קרה אתמול במידה רבה הוא בשורה לשינוי מגמה בעיקר בגלל שבכל פריימריז יש דילים וניסיונות חיסול, הפעם המסה האדירה של המצביעים מחקה כל כוונה כזאת, ובסופו של דבר הביאה ליצירת רשימה שמבטאת את הרצון של הציבור שלנו".

 שלי יחימוביץ' בריאיון ל"החדשות" עם יעקב אילון
 

שלי יחימוביץ' בריאיון ל"החדשות" עם יעקב אילון ( החדשות 13)

 

בתגובה לטענה כי במפלגת העבודה אין דמות ביטחונית, אמרה יחימוביץ' כי "עמיר פרץ היה שר ביטחון ועמר בר-לב היה מפקד סיירת מטכ"ל, שזה קצת יותר ביטחוני מראש הממשלה בנימין נתניהו, שהיה חייל בסיירת מטכ"ל. אני לא חושבת שהציבור ממש משתוקק לגנרל. אם כי אני כמובן בעד שצה"ל יהיה עתודה לפוליטיקה, ולכן התנגדתי לחוק הצינון".

יו"ר המפלגה, אבי גבאי, שריין ברשימת המפלגה את המקום השני, העשירי וה-16. "השריונים נועדו לדבר אחד, שאם נאתר ונחרוט ברית עם אדם שהתנאי הראשון שהוא יתאים להשקפת עולמנו והתנאי השני הוא יעצים אותנו במספר המנדטים", אמרה יחימוביץ', "אני לא יודעת מי האיש הזה, לא חושבת שמדובר באהוד ברק. כרגע האדם הזה לא קיים, ואם הוא לא ימצא אז לא יהיו שריונים".

מפלגת העבודה
 

מפלגת העבודה (חדשות 13 )

 

לאור מצבה העגום של המפלגה והצניחה בסקרים, דובר רבות על האפשרות להתאחד עם מפלגת מרצ. עם זאת, גבאי מתנגד בתוקף למהלך. "אי אפשר לפסול על הסף במצבנו איזשהו חיבור", אמרה חברת הכנסת, "אם יראו לי סקר מעמיק של סוקר רציני, שמראה שסוג כזה של חיבור, ואגב לא איחוד אלא הליכה משותפת לקראת הבחירות, הוא מהווה מכפיל כוח משמעותי ביותר מבחינת מנדטים – אסור לנו לפסול את זה".

כמו כן, הוסיפה כי "ב-DNA וברצון הבוחרים הם לא רוצים את זה. השטח של מפלגת העבודה לא מצליח להזדהות עם תמר זנדברג, והשטח של מרצ לא מצליח להזדהות עם גבאי, כרגע. בסיטואציה כזאת אני חושב שאי אפשר לבוא עם דעות קדומות וצריך לבדוק את ההשפעה של זה".

 גבאי והעשירייה הראשונה בעבודה
 

גבאי והעשירייה הראשונה בעבודה ( חדשות 13)

 

כאמור, לאחר ספירת קולות מתפקדי מפלגת העבודה בבחירות המוקדמות שנערכו אתמול, חבר הכנסת איציק שמולי התברג למקום הראשון, כך שברשימה לכנסת, ולאחר השיריונים של יו"ר המפלגה, הוא יוצב במקום השלישי. אחריו הגיעו סתיו שפיר, שתוצב במקום הרביעי, ואחריהם שלי יחימוביץ', עמיר פרץ ומרב מיכאלי. איתן כבל הגיע למקום ה-11, שעל פי הסקרים האחרונים אינו נחשב ריאלי, ואחרי השריונים של יו"ר המפלגה הוא למעשה מוצב במקום ה-15.

למקום השישי, שיוצב ברשימה במקום השמיני, הגיע עמר בר-לב, ואחריו רויטל סוויד. המקום העשירי וה-11 מוקצים לשיריון של ראש המפלגה ולמזכ"ל המפלגה ערן חרמוני, כך שהמועמד הבא בתור, יאיר (יאיא) פינק, יוצב במקום ה-12. אחרי פינק מוצבים מיכל בירן, גברי ברגיל, איתן כבל, סלח סאעד, אמלי מואטי, לאה פדידה, הנריקה צימרמן, נחמן שי, לילי בן עמי, גלעד קריב, משה מזרחי, מיכל צ'רנוביצקי, יוסי יונה, ישראל זיו ושאדי קבלאן.