עלי טאהא בן ה-55, קורבן הרצח בכפר קאסם, חדשות 13

חשד לרצח בכפר קאסם: גבר בן 55 נורה למוות

גבר בן 33 נעצר בתום מרדף, בחשד שירה בעלי טאהא, תושב המקום – שמת מפצעיו לאחר זמן קצר בבית החולים בילינסון. ברכבו של החשוד נמצא כלי נשק, שככל הנראה שימש אותו לירי

חשד לרצח: עלי טאהא, תושב כפר קאסם כבן 55, נורה היום (שלישי) למוות בעיר. הוא הובא לבית החולים בילינסון ומת מפצעיו לאחר זמן קצר. גבר בן 33, קרוב משפחה של הנרצח, אף הוא תושב המקום. נעצר בתום מרדף בחשד לרצח. ברכבו של החשוד נמצא כלי נשק, שככל הנראה שימש אותו לביצוע הירי. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע. צו איסור פורסם הוטל על פרטי החקירה.

אתמול נורה למוות גבר כבן 30 בכפר סאלם שבעמק יזרעאל, כשאלמונים הגיעו לפתח ביתו וירו בו. צוות מד"א שהגיע לזירה ביצע בו פעולות החייאה, אך נאלץ לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה ומתנהל מצוד אחר החשודים. נבדקת האפשרות כי היורים התחזו לפקחים שפועלים בכפר במסווה, כדי לא לעורר חשד. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה ונבדק אם יש קשר לחיסול הכפול שאירע בצומת מגידו לפני כחודשיים.

 זירת הרצח בכפר סאלם
 

זירת הרצח בכפר סאלם ( דוברות המשטרה)

 

כאמור, ב-18 בדצמבר נורו למוות חודיפה וקעקאע חרירי, צעירים תושבי ג'לג'וליה, שעל פי החשד הגיעו לנקודת מפגש בסמוך לתחנת דלק בצומת מגידו שבעמק יזרעאל, כדי ללבן סכסוך ישן, אך שילמו על כך בחייהם לאחר שהמפשג הידרדר לקרב יריות. כמו כן, נפצעו באירוע הירי חמישה בני אדם נוספים, בהם שניים במצב קשה, שניים במצב בינוני ואחד נפגע קל. 

ביום שישי פתחה המשטרה בחקירה נוספת בחשד לרצח, זאת לאחר שתאבאת אלבאז, צעיר בן 28, נדקר למוות בלוד. הצעיר הובא לתחנת מד"א בעיר עם פציעות חודרות בפלג גופו העליון, כשהוא מחוסר הכרה ופונה לבית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותו כעבור כמה שעות. 

אלבאז נשוי ואב לשני ילדים נדקר בסמוך למקום מגוריו. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע, ככל הנראה הרקע פלילי. בית משפט השלום בראשל"צ הוציא צו איסור פרסום על הפרשה. קרוב משפחתו של הנרצח סיפר לחדשות 13: "אנחנו המומים, הוא עבד כדי לפרנס את משפחתו - לא היו לו סכסוכים".