רה"מ נתניהו בביקור בבסיס חיל הים, חיים צח/לע"מ

רה"מ: "הטילים שלנו מגיעים רחוק - כולל שלוחות איראן באזורנו"

ברקע איומי משטר האייתוללות, הזהיר נתניהו את טהראן ושותפותיה מפני יכולות צה"ל, במהלך ביקורו בבסיס חיל הים בחיפה. "פועלים כל הזמן למנוע מאיראן וגרורותיה להתבסס"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) כי ״הטילים שלנו יכולים להגיע רחוק מאוד, מול כל אויב, כולל השלוחות של איראן באזורנו". את הדברים אמר ראש הממשלה במהלך ביקור בבסיס חיל הים בחיפה. במהלך הביקור, שמע נתניהו סקירות על פעילות הזרוע מפי מפקד חיל הים, אלוף אלי שרביט. 

״במסגרת הביקורים שאני עושה בצה"ל במילוי תפקידי כשר הביטחון, אני מתרשם מאוד מהכוחנות של חיל הים, בבניין הכוח ובהפעלת הכוח", הצהיר נתניהו. חיל הים הוא מרכיב ראשון במעלה של כוח ההגנה וכוח ההרתעה של ישראל מול משימות עליונות שיש לנו בשני התחומים הללו. אני מתרשם מכל מה שראיתי כאן. אנחנו פועלים כל הזמן, לפי הבנתנו ולפי הצורך שלנו למנוע מאיראן ומגרורותיה להתבסס בגבולנו הצפוני ובאזורנו בכלל. אנחנו עושים כל מה שצריך".

 
 
  רה"מ נתניהו בביקור בבסיס חיל הים
 

רה"מ נתניהו בביקור בבסיס חיל הים ( חיים צח/לע"מ)

 

אתמול ציינה טהראן 40 שנה למהפכה האסלאמית. במסגרת החגיגות, ציין בכיר במשמרות המהפכה, יאדוללה ג'וואני, כי "אם ארצות הברית תתקוף אותנו – טהראן תמחה את תל אביב וחיפה מהמפה". כמו כן, הוסיף כי "לארה"ב אין אומץ לירות לעברנו כדור אחד חרף כוחה הצבאי". קודם לכן, נאם נשיא איראן חסן רוחאני ואמר כי מדינתו תמשיך בדרך שבה היא צועדת מאז החל שלטון האייתולות. לדברי רוחאני, "המהפכה באה על מנת להגן על איראן בעוד שהמשטר הקודם בגד בעם האיראני, בדתו ובתרבותו".

"אנו חוגגים היום חרף מזימתן הנפשעת של ארצות הברית ושל הישות הציונית נגדנו", אמר רוחאני. "כולם מנסים ללחוץ על עמנו ולהשית עליו חרמות ועיצומים. עם זאת, האויב לא הצליח להשיג את מטרותיו. כל המזימות נכשלו וייכשלו - נוכחותכם מוכיחה זאת", אמר לעם האיראני.

  רה"מ נתניהו בביקור בבסיס חיל הים
 

רה"מ נתניהו בביקור בבסיס חיל הים ( חיים צח/לע"מ)

 

רוחאני התייחס גם לתוכנית הטילים של איראן ואמר כי לא תעצר. "אנו מייצרים היום בעצמנו 80% מכלל הנשק והתחמושת של צבאנו. איראן תמשיך לחזק את כוחה הצבאי ואת תוכנית הטילים שלה. תרבות הג'יהאד וההקרבה היא מבין ההישגים הגדולים של המהפכה האסלאמית. עובדת היותה של המהפכה שלנו אסלאמית במהותה - היא ששמרה על המשטר כנגד כל הסכנות".

בתגובה לדברים אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני לא מתעלם מהאיומים של המשטר האיראני, אבל אני גם לא מתרשם מהם. אם המשטר הזה יעשה את הטעות האיומה וינסה להחריב את תל אביב וחיפה, זה לא יצליח להם, אבל זה יהיה יום המהפכה האחרון שהם יחגגו. כדאי שהם יקחו זאת בחשבון".