בובות הברבי של חברת mattel, mattel

פרוטזות מתפרקות וכיסאות גלגלים חדשניים: בובות הברבי החדשות

חברת "מאטל" המייצרת את הבובות המפורסמות תשיק קולקציה חדשה, ובה מגוון רחב של דמויות עם מגבלות פיזיות שונות: "מגבירים את השיח על נכות ומרחיבים את מודל היופי"

לא רק שיער בלונדיני וגוף דקיק: חברת "מאטל" המייצרת בובות ברבי תשיק ביוני הקרוב קולקציית בובות חדשה - שתתאפיין במגוון נרחב של צבעי עור, סוגים שונים של מבנה גוף ובעיקר מוגבלויות פיזיות שונות. בובת ברבי עם כיסא גלגלים אומנם הופיעה בשוק כבר בשנות ה-90, אבל בדגמים החדשים ניכרת התמקדות מיוחדת במגוון רחב יותר של מוגבלויות, וניסיון לדמות את המציאות באופן המדויק ביותר.

אחת מבובות הברבי, למשל, מגיעה עם פרוטזה במקום זרוע חסרה, שניתן להרכיב ולפרק – זאת, בעצת ילדה בת 12 שמשתמשת בעצמה בפרוטזה דומה. "צוות החברה שיתף פעולה עם בית החולים לילדים של אוניברסיטת UCLA ומומחים בכיסאות גלגלים, על מנת לייצר לבובות כיסאות גלגלים שמשקפים את המציאות, כפי שהם נראים באמת", הסבירה דוברת החברה. כיסא הגלגלים מגיע גם עם רמפה מותאמת לבית הבובות התואם.

לדברי החברה, המטרה הייתה להרחיב את התפיסה בנוגע ליופי. "כמותג, ביכולתנו להגביר את השיח סביב נכות פיזית, באמצעות הכללת המוגבלויות לתוך קו המוצרים. כך, אנו מציגים מגוון רחב של מודלים של יופי ואופנה". בכיר בחברה סיפר כי "בובה בכיסא גלגלים הייתה אחד מהמוצרים המבוקשים ביותר שלנו, וחשוב לנו להקשיב לצרכנים שלנו".