הזירה באילת בו טבע פעוט בן 3, תיעוד מבצעי מד"א

טביעת הילד באילת: מעצר האם החשודה במעשה הוארך בחמישה ימים

בית משפט השלום באילת האריך את מעצרה של האישה עד יום ראשון. המשטרה חושדת כי היא מעורערת בנפשה והיא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית. גופת הילד הועברה לנתיחה באבו כביר

  • פורסם ב:
  • 12/02/2019 13:19
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/02/2019 14:27
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

בית משפט השלום באילת האריך הבוקר (שלישי) עד יום ראשון את מעצרה של האם שחשודה כי הטביעה את בנה. המשטרה בודקת את החשד כי מדובר באישה מעורערת בנפשה, שניסתה בתקופה האחרונה לשים קץ לחייה, והיא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית. האישה היא אזרחית אוקראינה שנמצאת בזוגיות עם ישראלי, והילד שמת הוא בנה הביולוגי. 

עורך דינה של האם, אייל לביא, אמר בתגובה להחלטה: "מדובר בטרגדיה משפחתית קשה. לאור מצבה הנפשי, האם נבדקה כבר הבוקר ונמצא כי היא במצב נפשי קשה מאוד. לאור מצבה בית המשפט קיבל את עמדתנו והורה על אשפוזה לצורך בדיקה פסיכאטרית".

 הזירה באילת בו טבע פעוט בן 3
 

הזירה באילת בו טבע פעוט בן 3 (תיעוד מבצעי מד"א)

 

מוקדם יותר, הלך לעולמו הילד בן הארבע שטבע אתמול באמבטיה בביתו שבעיר, בבית החולים סורוקה. זאת, לאחר שמאמצי ההחייאה הרבים שביצעו בו הרופאים במשך הלילה, כשלו. גופתו הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. 

"הפעוט הגיע במצב אנוש כשהוא מונשם. במהלך הלילה נעשו מאמצים להצילו, אך חרף המאמצים הרבים ופעולות החייאה ממושכות נאלצנו לקבוע הבוקר את מותו", אמר ד"ר עימאד אלעמור, רופא ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. "אנו משתתפים בצער המשפחה".

אתמול כאמור, נפגע קשה בן הארבע נפגע קשה לאחר שטבע באמבטיה בביתו שבאילת. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בילד, שהיה מחוסר הכרה, פעולות החייאה ולאחר שמצבו התייצב הוא פונה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. אביו של הפעוט טען כי לא נכח בבית בזמן האירוע וכי האם היא זו שהטביעה אותו. לטענתו, כשחזר וגילה מה קרה זעק לעברה של האם בסערת רגשות: "הרגת את הילד". 

"כשהגענו למקום ראינו פעוט כבן 3 מחוסר הכרה", סיפר אבירן אשכנזי, פראמדיק מד"א שהוקפץ לזירה. "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וכשייצבנו את מצבו פינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה".

בחודש אפריל האחרון הגישה הפרקליטות כתב אישום בגין רצח נגד תושבת בית שמש, בת 28, שהטביעה למוות את בנה בן החודש בג'קוזי במלון "מיעמי" שבאשדוד. האם, שהודתה ושחזרה בחקירתה כי הטביעה את בנה ארבע פעמים, נמצאה לא כשירה לעמוד לדין על ידי הפסיכיאטר המחוזי. מחקירת המקרה עלה כי הוריו של התינוק המנוח הגיעו אל בית המלון באשדוד בליל האירוע וקיבלו לידם חדר ובו ג'קוזי. בשעת צהריים מוקדמת הוזעקו למלון כוחות הצלה בעקבות טביעתו של התינוק והוא פונה תוך מאמצי החייאה אל בית החולים בעיר אך שם נקבע מותו. חוקרי המשטרה שהחלו בחקירת המקרה התעורר חשדם ואמו של הפעוט נעצרה.

במהלך הארכות המעצר התגלה כי האם סבלה בעבר מדיכאון אחרי לידה, וגם טופלה. האם נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית, שבה קבע הפסיכיאטר המחוזי כי אינה כשירה לעמוד לדין וכן כי בשל מצבה הנפשי, לא היתה אחראית למעשיה בזמן הרצח. עוד עולה, לפי החקירה, כי לאם יש רקע של בעיות נפשיות בעברה.