נתניהו וגנץ, רויטרס

הליכוד נגד גנץ: "ישב באירוע לזכר מחבלים פלסטינים בצוק איתן"

סרטון תעמולה חדש של מפלגת הליכוד, שפורסם גם על ידי רה"מ, מזהיר כי גנץ "יחבור לאחמד טיבי". בווידיאו שפרסמה "חוסן לישראל" נכתב: "נתניהו מפנה יהודים בכוח"

  • פורסם ב:
  • 12/02/2019 12:05
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/02/2019 15:44
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

סרטון תעמולה שפרסמה הבוקר (שלישי) מפלגת הליכוד, קושר בין יו"ר מפלגת "חוסן לישראל" בני גנץ לגוש השמאל, ואף מגדיל ומאשים אותו בישיבה ב"אירוע לזכר המחבלים הפלסטינים בצוק איתן". הסרטון, אותו שיתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, מסתיים במילים "גנץ. שמאל. חלש" ובכך ממשיך את הקו שמנהיג בשבועות האחרונים נתניהו כנגד גנץ, לפיו הרמטכ"ל לשעבר יקים ממשלת שמאל. 

זמן קצר לאחר מכן, הוציאה מפלגת "חוסן לישראל" שלושה סרטונים שתוקפים ישירות את נתניהו. כך למשל באחד מהסרטונים נכתב כי נתניהו משלם לרוצח החמאס 15 מיליון דולר כל חודש, אך כושל בהגנה על תושבי הדרום שסובלים מטרור העפיפונים וירי רקטות. בסרטון אחר נראים חברי כנסת מהליכוד תחת הכיתוב "מפנים יהודים בכוח". 

בתגובה לסרטון של גנץ, מהליכוד נמסר: "העובדות: נתניהו התפטר מהממשלה בניסיון למנוע את ההתנתקות. נתניהו בונה את ההתיישבות ובולם כל נסיגה משטחי מולדת. בני גנץ הוא שמאל חלש, שמנסה למכור פייק ניוז כפי שמכר לעובדי החברה הכושלת שלו לפני שפשט רגל. גנץ הוא שמאל חלש שיעקור יישובי מולדת ויפנה יהודים מבתיהם, ולא בכדי אבו מאזן תומך בו".

ביום רביעי שעבר אמר גנץ בריאיון ל"ידיעות אחרונות" כי "צריך לממש את לקחי ההתנתקות מעזה", והתייחס לאפשרות של מהלך חד צדדי בגדה המערבית: "אני לא רוצה לשלוט על אנשים אחרים. צריך לקחת את הלקחים של ההתנתקות מרצועת עזה ולממש אותם במקומות אחרים". במקביל, הבהירו במפלגתו כי "לא יהיו פעולות חד צדדיות". 

כצפוי, דבריו של גנץ עוררו ביקורת רבה ממפלגות הימין. "אמרנו לכם: גנץ יקים ממשלת שמאל בעזרת גוש חוסם שנשען על טיבי והרשימה המשותפת", נמסר מהליכוד. ואילו ממפלגת "הימין החדש" נמסר כי "אנחנו מודים לגנץ שהוריד את המסכה. 
בני גנץ עוקף את גבאי משמאל ורוצה לגרש עוד יהודים מהבית במהלך התנתקות חד צדדית מיהודה ושומרון". 

 
ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ
 

רה"מ נתניהו ובני גנץ (רויטרס)

 

במקביל, הודה ח"כ יואב קיש מהליכוד כי מפלגתו טעתה כשתקפה את יו"ר חוסן לישראל. "טוב שבני גנץ נכנס לפוליטיקה, אני בעד שייכנסו אנשים ראויים לפוליטיקה. אני חושב שעשינו טעות שתקפנו אותו", אמר קיש. לדבריו, "לא הייתי מעורב בסרטונים נגד בני גנץ, בעיניי זה רק מחזק אותו. אנחנו צריכים להתמקד בעשייה שלנו ולבוא עם זה לציבור". קיש אמר את הדברים באירוע שבתרבות שהתקיים בבכפר סבא לפני כשבוע וחצי.

כזכור, לפני כשבועיים אמר נתניהו בשיחות סגורות כי "לבני גנץ, יו"ר חוסן לישראל, אין אפשרות להקים ממשלה מבלי להסתמך על הרשימה המשותפת ותע"ל". לדבריו של נתניהו, "אחמד טיבי התחייב על כך בקולו".