הזירה באילת בו טבע פעוט בן 3, תיעוד מבצעי מד"א

נקבע מותו של הילד מאילת שעל פי החשד הוטבע באמבטיה; אמו נעצרה

גופתו של בן הארבע שהלך לעולמו הועברה לנתיחה באבו כביר. המשטרה בודקת את החשד כי אמו, שניסתה לאחרונה לשים קץ לחייה, מעורערת בנפשה והיא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית

  • פורסם ב:
  • 12/02/2019 07:29
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/02/2019 09:04
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

הטרגדיה באילת: הילד בן הארבע, שטבע אתמול (שני) באמבטיה בביתו שבעיר, הלך הבוקר לעולמו בבית החולים סורוקה. זאת, לאחר שמאמצי ההחייאה הרבים שביצעו בו הרופאים במשך הלילה, כשלו. גופתו הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. 

בתוך כך, אמו של הילד שטבע נעצרה הבוקר, לאחר שהתחזק החשד כי הטביעה את בנה. המשטרה בודקת את החשד כי מדובר באישה מעורערת בנפשה, שניסתה בתקופה האחרונה לשים קץ לחייה, והיא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית. האישה היא אזרחית אוקראינה שנמצאת בזוגיות עם ישראלי, והילד שמת הוא בנה הביולוגי. היא תובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום באילת. 

 
 הבניין בו טבע פעוט כבן 4 באמבטיה
 

הבניין בו טבע פעוט כבן 4 באמבטיה (תיעוד מבצעי מד"א)

 

"הפעוט הגיע במצב אנוש כשהוא מונשם. במהלך הלילה נעשו מאמצים להצילו, אך חרף המאמצים הרבים ופעולות החייאה ממושכות נאלצנו לקבוע הבוקר את מותו", אמר ד"ר עימאד אלעמור, רופא ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. "אנו משתתפים בצער המשפחה".

אתמול, בן הארבע נפגע קשה לאחר שכאמור טבע באמבטיה בביתו שבאילת. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בילד, שהיה מחוסר הכרה, פעולות החייאה ולאחר שמצבו התייצב הוא פונה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. אביו של הפעוט טען כי לא נכח בבית בזמן האירוע וכי האם היא זו שהטביעה אותו. לטענתו, כשחזר וגילה מה קרה זעק לעברה של האם בסערת רגשות: "הרגת את הילד". 

"כשהגענו למקום ראינו פעוט כבן 3 מחוסר הכרה", סיפר אבירן אשכנזי, פראמדיק מד"א שהוקפץ לזירה. "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וכשייצבנו את מצבו פינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה".

בחודש אפריל האחרון הגישה הפרקליטות כתב אישום בגין רצח נגד תושבת בית שמש, בת 28, שהטביעה למוות את בנה בן החודש בג'קוזי במלון "מיעמי" שבאשדוד. האם, שהודתה ושחזרה בחקירתה כי הטביעה את בנה ארבע פעמים, נמצאה לא כשירה לעמוד לדין על ידי הפסיכיאטר המחוזי. מחקירת המקרה עלה כי הוריו של התינוק המנוח הגיעו אל בית המלון באשדוד בליל האירוע וקיבלו לידם חדר ובו ג'קוזי. בשעת צהריים מוקדמת הוזעקו למלון כוחות הצלה בעקבות טביעתו של התינוק והוא פונה תוך מאמצי החייאה אל בית החולים בעיר אך שם נקבע מותו. חוקרי המשטרה שהחלו בחקירת המקרה התעורר חשדם ואמו של הפעוט נעצרה.

במהלך הארכות המעצר התגלה כי האם סבלה בעבר מדיכאון אחרי לידה, וגם טופלה. האם נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית, שבה קבע הפסיכיאטר המחוזי כי אינה כשירה לעמוד לדין וכן כי בשל מצבה הנפשי, לא היתה אחראית למעשיה בזמן הרצח. עוד עולה, לפי החקירה, כי לאם יש רקע של בעיות נפשיות בעברה.