כבל לאחר שהתברג במקום לא ריאלי: "אין בי שום חרטה"

איציק שמולי שהתברג במקום הראשון בבחירות המקדימות במפלגת העבודה הודה לתומכיו: "נרוץ קדימה ללא מורא". גבאי: "יוצאים לדרך שתסתיים במהפך שלטוני"

ח"כ איתן כבל, שהתברג בבחירות המקדימות אתמול בערב (שני) במפלגת העבודה במקום ה-11 הלא ריאלי, אמר בתום ספירת הקולות כי אין לו חרטה וכי בדיעבד היה עושה הכול אותו הדבר. ח"כ איציק שמולי, הודה לאלפי המתפקדים לאחר שנודע כי הגיע למקום הראשון . יו"ר המפלגה, אבי גבאי, בירך את חברי המפלגה ואמר: "הלילה אנחנו יוצאים לדרך חדשה. דרך שתסתיים במהפך שלטוני".

כאמור, עם היוודע על היבחרו של כבל במקום ה-11, שהוא המקום ה-15 כשכוללים את השיריונים במפלגה, כתב בטוויטר: "אין בי שום חרטה על מה שעשיתי ובדיעבד הייתי עושה הכול אותו הדבר. אני מסיים את היום הזה בראש מורם ומודה לכל מי שנתן בי אמון".

בווידאו: יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', מגיבה לתוצאות הפריימריז של מפלגת העבודה

 

אין בי שום חרטה על מה שעשיתי ובדיעבד הייתי עושה הכל אותו הדבר. אני מסיים את היום הזה בראש מורם ומודה לכל מי שנתן בי אמון.

— איתן כבל (@cabel_eitan) 11 בפברואר 2019

בריאיון לחדשות 13, אמר אתמול שמולי שבחירתו במקום הראשון לא הייתה ברורה מאליה. "לי זה לא היה כזה ברור, עבדנו מאוד קשה בשביל זה. אני חושב שמה שהבוחרים חיפשו היום יותר מהכול זה אנשים שיכולים להוביל שינוי. אני בקדנציה האחרונה הוכחתי שאני לא רק מאמין בשינויים גדולים, אלא הצלחתי לעשות את זה בענק מתוך האופוזיציה, ואני שמח שידעו להעריך את זה היום". 

לדבריו, למרות הבעת האמון המוחלטת בו מצד המתפקדים, הוא לא שוקל להוביל את המפלגה בבחירות הקרובות, במקום גבאי. "אני לא חושב שזה על הפרק, היום ההתמודדות במפלגה הייתה על הנבחרת. אני רוצה לסייע לנבחרת הזו לעלות להתקפה. יש לנו יו"ר מצוין ואני מאוד מאמין בה". עוד הוסיף: "יש שני תנאים כדי לחזור למומנטום ולהעמיד גוש חוסם. האחד, להעמיד נבחרת של פייטרים, שזה קרה היום. השני, לייצר חיבור או לכל הפחות תיאום בגוש. ללכת לנשיא ולהמליץ על מועמד אחד אלטרנטיבי ולא להתפזר". 

כשנשאל על ישיבה בממשלת ליכוד ללא נתניהו, השיב: "כל זמן שנתניהו הוא ראש הליכוד, אין מה לדבר. ראש ממשלה שככל הנראה הולכים להיות מוגש נגדו כתב אישום בגין שוחד, זה לא על הפרק". על ההתברגות הלא ריאלית של איתן כבל ברשימה אמר: "איתן חבר ותיק ומוערך במפלגה, מניח שזה לא כזה קל להיות במקומו עכשיו. שולח לו מפה את החיבוק הכי גדול בעולם. ממשיכים קדימה, זו הדמוקרטיה". 

מוקדם יותר, כתב שמולי בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "נרגש ומודה לאלפי חברי וחברות מפלגת העבודה על האמון הגדול שהביעו בי היום. זהו הפיקדון הגדול ביותר שיכולתי לקוות לו היום. מפלגת העבודה מעמידה לציבור את הנבחרת האיכותית והמגוונת ביותר שממחר בבוקר תרוץ קדימה ביחד ללא מורא, כדי שהמפלגה שהקימה את המדינה תסתער מחדש על הובלתה".

 גבאי מנשק את שמולי לאחר זכייתו
 

גבאי מנשק את שמולי לאחר זכייתו (חדשות 13 )

 

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר אמש לאחר ההכרזה על תוצאות הפריימריז בגני התערוכה בתל אביב, שהוא גאה להיות יו"ר המפלגה והודה לאלפי המתפקדים, שהגיעו להצביע מעבר לשיעור הצפוי: "התייצבתם היום בהמוניכם והוכחתם שאנחנו פייטרים  שלא, לא מנצחים אותנו כל כך מהר, אמרתם בצורה ברורה – אנחנו מאמינים במפלגה שלנו ואנחנו מאמינים בנבחרת שלנו". 

"מפלגת העבודה היא הבית של מחנה השינוי. רק עבודה חזקה תבטיח שינוי ואת המהפך. בחרנו את הנבחרת הטובה ביותר בכנסת, שמכירה את כאבי הציבור ומחוברת לעם. הם באמת נבחרי ציבור. הם עברו תהליך קשה של ללמוד מה הציבור רוצה ולהיות שליח ציבור", אמר היו"ר. "זאת הנבחרת שתדע לשמור על בטחון המדינה, לנהל מו"מ מדיני של ממש, לשמור על הדמוקרטיה ותחבק בחזרה את המיעוטים בישראל – ערבים, דרוזים, צ'רקסים, בדואים ותחזיר את ערך השוויון לספר החוקים שלנו", הוסיף.

"ממחר, כולנו יחד. כולנו מסתכלים רק קדימה, ביחד נחזיר את התומכים הביתהיהודים וערבים, צעירים וותיקים, נשים וגברים, חילונים ודתיים. מפלגת העבודה היא הבית של כל הישראלים", חתם את דבריו. 

 גבאי והעשירייה הראשונה בעבודה
 

גבאי והעשירייה הראשונה בעבודה ( חדשות 13)

 


יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', מסרה לאחר סיום ספירת הקולות: "רשימת העבודה היא עדות לניצחון הרצון החופשי של הבוחרים. מברכת את שמולי ואת שפיר, צעירים, מבריקים, חכמים וראויים לכל קול שקיבלו. לברכות מיוחדות ראוי יאיא פינק, צעיר מחונן, איש חזון וביצוע חובש כיפה המביא עמו לכנסת יהדות סובלנית ושוויונית, שקיבל אמון אדיר מחברי מפלגת העבודה כנגד כל הסיכויים. צר לי על חברי איתן כבל ונעשה הכול כדי שמספר המנדטים יהיה כזה שגם הוא ימשיך לכהן כחבר כנסת מצטיין. מדובר ברשימה חכמה ומאוזנת אשר בניגוד לליכוד יש בה ייצוג מרשים לנשים ולמזרחים. ממחר משלבים ידיים ומסתערים להבאת הישג מצוין בקלפי". מאוחר יותר אמרה יחימוביץ' לחדשות 13 כי "מדובר ברשימה מדהימה" וכי "רצון הרוב ניצח את כל הדילים". 
 

אני נרגש ומודה לאלפי חברי וחברות מפלגת העבודה על האמון הגדול שהביעו בי היום. זהו הפיקדון הגדול ביותר שיכולתי לקוות לו היום. מפלגת העבודה מעמידה לציבור את הנבחרת האיכותית והמגוונת ביותר שממחר בבוקר תרוץ קדימה ביחד ללא מורא, כדי שהמפלגה שהקימה את המדינה תסתער מחדש על הובלתה. תודה! pic.twitter.com/3lbtlOkVLV

— איציק שמולי (@ishmuli) 11 בפברואר 2019

כאמור, לאחר ספירת קולות מתפקדי מפלגת העבודה בבחירות המוקדמות, חבר הכנסת איציק שמולי התברג למקום הראשון, אחריו סתיו שפיר, שלי יחימוביץ', עמיר פרץ, מרב מיכאלי, עמר בר-לב, רויטל סוויד, יאיר (יאיא) פינק, מיכל בירן, גברי ברגיל, איתן כבל, סלח סאעד, אמלי מואטי, לאה פדידה, הנריקה צימרמן, נחמן שי, לילי בן עמי, גלעד קריב, משה מזרחי, מיכל צ'רנוביצקי, יוסי יונה, ישראל זיו ושאדי קבלאן.

יו"ר המפלגה גבאי שריין את המקום השני, העשירי וה-11 ברשימת המפלגה, והמשמעות היא שחבר הכנסת איתן כבל הוצב במקום ה-15. כאמור, 33,729 מתפקדי המפלגה יצאו להצביע, 56.4%, מתוך 59,807 בעלי זכות הצבעה. זאת, לאחר שסגירת הקלפיות התארכה בחצי שעה לאור התורים הארוכים.