המילים שכתבה אורי לפני שנרצחה - הפכו לשיר שנוגן על ידי חבריה

בין חפציה האישיים של אורי אנסבכר נמצאה מחברת ובה שיר שכתבה. חבריה הוסיפו לחן למילים, וביוזמת חדשות 13 הם נפגשו כדי לשיר אותו ביחד. "קראנו את הטקסט והצטמררנו"

בין חפציה של אורי אנסבכר, שנרצחה באכזריות ביום חמישי האחרון בעין יעל, נמצאה מחברת שירים אישיים שכתבה. ביוזמת חדשות 13, התקבצו היום (שני) חברותיה וחבריה, כדי לשיר את שירה האחרון.


"כשקראתי את הטקסט הזה, אני לא האמנתי שנערה כתבה אותו", אמר הזמר והיוצר דודי בר דוד, שהגיע היום להתנחלות תקוע כדי לפגוש את חבריה וחברותיה של אורי כדי להלחין עמם את השיר. "אי אפשר שלא להלחין את הדבר הזה. המילים מדברות בעצמן את הכול, בצורה שהיא הכי עוצמתית בעולם".

בווידאו: השיר שביצעו חבריה של אורי אנסבכר ביחד עם הזמר דודי בר דוד

 השיר שכתבה אורי אנסבכר

השיר שכתבה אורי אנסבכר ( החדשות 13)

 

"הטקסט מאוד חזק, וזה בא בסיטואציה מאוד קשה", סיפר חבר של אורי, מעיין חיים, "זה לא שישבנו ואמרנו - טוב אז עכשיו יש בית, ופזמון, זה דברים שפשוט יצאו. קראנו את הטקסט, והצטמררנו. ויצא מה שיצא". אביה פרקש, חברתה של אורי הוסיפה ואמרה כי "מצד אחד זה משהו מאוד אינטימי, מצד שני, בסופו של דבר, אנשים שקרובים לאורי החליטו שהם רוצים להוציא את הטקסט הזה לאור ולתת לאנשים לבטא את הרגשות שלהם דרכו".

"הטקסט הזה הוא צוואה לנערה צעירה", הוסיף בר דוד, "המילים החודרות האלה באמת יכולות לשנות המון דברים". החברים של אורי החלו גם קמפיין רשת לזכרה, שבו הם קוראים לישראלים לצאת לטבע להצטלם עם הכיתוב "להיות עם חופשי בארצנו".

 אורי אנסבכר
 

אורי אנסבכר (החדשות 13 )