ביטן נגד נתניהו: "פעם כבר נתנו לו להתאחד - ואכלנו אותה"

בהקלטות שהגיעו לידי חדשות 13 מתוך הדיון בעתירה נגד שיריוני רה"מ, נשמע יו"ר הקואליציה לשעבר תוקף את התנהלות נתניהו • רה"מ ויתר על השיריון במקום ה-21

ח"כ דוד ביטן, הידוע כמי שמרבה להגן על ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשמע היום (שני) אחרת לגמרי: במהלך דיון שנערך בבית הדין של הליכוד בעתירה שלו ושל ח"כים נוספים נגד שלושת השיריונים שאושרו לנתניהו בפריימריז, הביע יו"ר הקואליציה לשעבר את תסכולו מהתנהלות ראש הממשלה. 

"ניצלו את העובדה שאנחנו היינו בבחירות ולא יכולנו לעסוק בזה. זה ניצול מצב, זה גם לא בסדר", נשמע ביטן אומר בהקלטה מתוך הדיון שהגיעה לידי חדשות 13, בהתייחסו להעלאת שאלת השיריונים בפריימריז. "שיעשה מה שהוא רוצה, בשביל זה יש מרכז. פעם שעברה עם ישראל ביתנו נתנו לו 'קארד בלאנש' – ואכלנו אותה. שיביא איחוד מפלגות, מה הוא רוצה מאיתנו?".

אב בית הדין של הליכוד, מיכאל קליינר, התייחס בדיון לאפשרות שתידרש תגובה מידית של הליכוד מנתניהו אם לפיד וגנץ יחליטו להתאחד ברגע האחרון. על כך ענה לו ביטן שלא יהיה כל תועלת במיזוג מפלגות אל תוך הליכוד: "כל הזמן זה בגלל הסיכוי של להפסיד את השלטון, ובסוף אנחנו לא מפסידים שום דבר. ההיפך – איחוד בימין מוריד מנדטים"

 חבר הכנסת דוד ביטן
 

חבר הכנסת דוד ביטן (חדשות עשר )

 

יש לציין כי מדובר בעיקר במאבק נקודתי – ביטן וח"כים נוספים נאבקים על מקומם בכנסת הבאה. אותו המאבק כבר החל לקצור סימני הצלחה: כפי שפורסם בחדשות 13, נתניהו ויתר על השיריון במקום ה-21 ויסתפק בשיריונים למקומות מרוחקים יותר. בהודעה שפורסמה מטעם לשכת רה"מ נמסר כי "מתוך הערכה לדוד ביטן ומיקי זוהר, ראש הממשלה נתניהו הודיע לבית הדין של הליכוד שהוא מוכן שהשיריון שקיבל למקום ה-21 יהיה במקום ה-28. כמו כן יקבל רה״מ שיריון נוסף אחרי נבחרי המחוזות". 

נוסף על ביטן, ח"כ שרן השכל מבקשת מבית הדין לבטל את הבטחת הייצוג לאישה חדשה ברשימה הארצית, שכן לטענתה פנים חדשות יעטרו את הרשימה דרך מחוזות הבחירה. "אנו מבקשים לבטל את השיריונים האלה", אמרה. "ח"כים כמוני, כמו מיקי זוהר ודוד ביטן, לא יכול להיות שבגלל עניינים כאלה ואחרים נידחק שנים או שלושה מקומות אחורה".