הזירה באילת בו טבע פעוט בן 3, תיעוד מבצעי מד"א

בן 3 טבע באמבטיה ונפגע קשה - ההורים עוכבו לחקירה

הפעוט נמצא מחוסר הכרה בביתו באילת ופונה לביה"ח סורוקה לאחר פעולות החייאה. מחקירה ראשונית עולה כי האם היא זו שהייתה עימו בבית בזמן המקרה וכעת נבדק חשד לפלילים

פעוט בן שלוש נפגע הערב (שני) קשה לאחר שטבע באמבטיה בביתו באילת. צוות מד"א שהוזעק למקום ביצע בפעוט, שהיה מחוסר הכרה, פעולות החייאה ולאחר שמצבו התייצב הוא פונה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. אביו של הפעוט טען כי לא נכח בבית בזמן האירוע וכי האם היא זו שהטביעה אותו. לטענתו, כשחזר וגילה מה קרה זעק לעברה של האם בסערת רגשות: ״הרגת את הילד״. בשלב זה הוריו של הפעוט נלקחו לחקירה והמשטרה בודקת חשד לפלילים. 

"כשהגענו למקום ראינו פעוט כבן 3 מחוסר הכרה", סיפר אבירן אשכנזי, פראמדיק מד"א שהוקפץ לזירה. "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וכשייצבנו את מצבו פינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה".

 הבניין בו טבע פעוט כבן 4 באמבטיה
 

הבניין בו טבע הפעוט באמבטיה (תיעוד מבצעי מד"א)

 


בחודש אפריל האחרון הגישה הפרקליטות כתב אישום בגין רצח נגד תושבת בית שמש, בת 28, שהטביעה למוות את בנה בן החודש בג'קוזי במלון "מיעמי" שבאשדוד. האם, שהודתה ושחזרה בחקירתה כי הטביעה את בנה ארבע פעמים, נמצאה לא כשירה לעמוד לדין על ידי הפסיכיאטר המחוזי. מחקירת המקרה עלה כי הוריו של התינוק המנוח הגיעו אל בית המלון באשדוד בליל האירוע וקיבלו לידם חדר ובו ג'קוזי. בשעת צהריים מוקדמת הוזעקו למלון כוחות הצלה בעקבות טביעתו של התינוק והוא פונה תוך מאמצי החייאה אל בית החולים בעיר אך שם נקבע מותו. חוקרי המשטרה שהחלו בחקירת המקרה התעורר חשדם ואמו של הפעוט נעצרה.

במהלך הארכות המעצר התגלה כי האם סבלה בעבר מדיכאון אחרי לידה, וגם טופלה. האם נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית, שבה קבע הפסיכיאטר המחוזי כי אינה כשירה לעמוד לדין וכן כי בשל מצבה הנפשי, לא היתה אחראית למעשיה בזמן הרצח. עוד עולה, לפי החקירה, כי לאם יש רקע של בעיות נפשיות בעברה.