קובי גולדשטיין מחלץ את התינוקת מהאוטובוס שהתהפך בכביש 443, חדשות 13

החייל שחילץ תינוקת מהאוטובוס ההפוך: "רק חשבתי על להציל חיים"

קובי גולדשטיין, חייל בשריון ומתנדב במד"א, תיאר בריאיון ל"שש" עם אמנון לוי את רגעי חילוץ הפצועים בהתהפכות הקטלנית שאירעה אתמול בכביש 443. "זירה קשה מאוד"

אחת מהתמונות המרגשות ביותר מהתהפכות האוטובוס הקטלנית שאירעה אתמול בכביש 443 היא של החייל והמתנדב במד"א, קובי גולדשטיין, שסייע לחלץ תינוקת מהזירה ואף הרגיע אותה כשהיא בידיו. בריאיון ל"שש" עם אמנון לוי שחזר היום (שני) גולדשטיין את פעולות ההצלה בזירה אמש ואמר כי "התינוקת הייתה היסטרית ובכתה כשהחזקתי אותה, אבל הפציעה שלה הייתה קלה והכול בסדר איתה".

"הגעתי כחמש דקות לאחר שהתרחשה התאונה מכיוון שאני גר בגבעת זאב שזה ממש קרוב לכביש 443", תיאר החייל קובי גולדשטיין, שגם מתנדב במד"א בזמנו הפנוי. "כשהגעתי לזירה קלטתי אוטובוס הפוך ומלא פצועים – זירה קשה מאוד. התחלנו להוציא פצועים, כשהפצועים היותר קלים יצאו בכוחות עצמם ואת הפצועים היותר קשים חילצנו וסידרנו אותם בשולי הכביש והענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים".

 
 
 
 קובי גולדשטיין
 

קובי גולדשטיין, מתנדב במד"א וחייל בחטיבת 401 בגדוד שריון  (חדשות 13)

 


לדבריו, "פתאום ראיתי אישה עם דם ופציעה קלה בפניה מחזיקה תינוקת בת שנה בערך. לקחתי את התינוקת ביחד עם שלוש ילדות קטנות לאמבולנס והתחלתי לטפל בה ולהרגיע את האימא והילדות. התינוקת יצאה מזה בסדר גמור, הייתה לה פציעה ממש קלה. את התינוקת מסרתי למתנדבת שישבה באמבולנס ומשם פינו אותה לבית החולים". גולדשטיין הוסיף כי "הרגעים עצמם הם רגעים מאוד קשים, אבל הדבר היחיד שאתה חושב עליו זה להציל חיים ואיך אתה יכול לעזור למישהו ששוכב על הכביש, להעביר פצוע מנתיב לנתיב או כל דבר הכי קטן שאפשר לשים יד – רק על זה חשבתי".
 

רחל גוטמן (29) ורוחמה רוזן (27) ממודיעין עילית הן שתי ההרוגות בתאונה בכביש 443, שבה נפצעו עוד כ-40 איש. על פי ההערכות, התהפכות האוטובוס הקטלנית שאירעה אתמול נגרמה לאחר שנהג הרכב הפרטי הבחין בתאונה בצדו השני של הכביש ועצר בסמוך לגדר ההפרדה כדי לסייע. נהג האוטובוס לא הספיק לבלום, התנגש ברכב – והועף על מעקה הבטיחות. שני הנהגים מהתאונה פצועים באורח קל עד בינוני, ויתוחקרו מחר בחשד לגרימת מוות ברשלנות. נכון לשעה זו, מבחינת המשטרה שניהם נושאים באחריות לתאונה. 

  אוטובוס שהתהפך בין  בית חורון לירושלים
 

האוטובוס שהתהפך בכביש 443 (החדשות 13)

 

תיעוד עדי ראייה שנסעו בקרבת מקום מראה את הדקות הראשונות שלאחר התהפכות האוטובוס: נוסעים שנפצעו בתאונה יצאו משמשת החלון האחורי המנופצת וניסו לעצור רכבים חולפים שיזעיקו עזרה. בשיחה למגן דוד אדום שניות אחרי התאונה, ביקש אדם שהיה במקום משירותי החירום להגיע בדחיפות: "אני נמצא בתאונה ליד מחסום מכבים, יש אוטובוס שעשה תאונה, יש אנשים שיוצאים. יש כאן לכודים ופצוע קשה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתאונה הקשה: "עודכנתי לפני זמן קצר על התאונה הקשה שהתקיימה בכביש 443. אני מחזק את כוחות הביטחון, החילוץ וההצלה שעוסקים כעת בחילוץ ובטיפול בנפגעים. כולנו מתפללים לשלום הנפגעים".

התהפכות האוטובוס הקטלנית אירעה כאמור בכביש 443, בקטע שבין בית חורון לירושלים. שתי ההרוגות נלכדו בתוך כלי הרכב, והוצאו ממנו כמה שעות לאחר מכן. הציר היה סגור במשך חמש שעות, ונפתח רק לאחר שהאוטובוס הורם על ידי מנוף ופונה מהכביש. כלל הפצועים פונו לבתי החולים, שניים מהם במצב קשה. "חלק מהפצועים כבר שוחררו לבתיהם, אבל הפצועים עם הפציעות היותר קשות עברו הערכה ובדיקות הדמיה", אמר ד"ר אלון שוורץ, כירורג בכיר בבית החולים "שערי צדק". "אף אחד מהם לא נדרש לניתוח דחוף אבל הם יידרשו לניתוחים בהמשך".