חברת מפלגת העבודה, איתן כבל, החדשות 13

איתן כבל על הפריימריז בעבודה: "זה קרב הישרדותי הפוליטית"

שעות לפני סגירת הקלפיות, הודה הח"כ הוותיק כי הבחירות המקדימות עשויות להיות גורליות עבורו, ולא הביע חרטה על המאבק מול גבאי • שפיר: "המפלגה בימים לא פשוטים"

ברקע הפריימריז במפלגת העבודה שנערכים היום (שני), חבר המפלגה איתן כבל התייחס בריאיון לתכנית "שש" עם אמנון לוי לתחושותיו ביום גורלי זה, כמו גם ליחסיו עם היו"ר אבי גבאי ולמצבה הקשה של "העבודה" בסקרים. "זה יום לא פשוט עבורי, במידה רבה זה קרב הישרדותי הפוליטית", אמר כבל, "אני רוצה גם להזכיר, שמצב מפלגת העבודה בסקרים לא טוב בשלב זה, ואנחנו נדרשים להילחם על כל קול".

בנוגע ליחסיו עם ראש המפלגה, אבי גבאי, ולמאבקים האחרונים ביניהם, ציין כבל כי "זה השלב שבו אני מדבר על מה היא מנהיגות. בסופו של דבר, אני החלטתי לא להעמיד את האני שלי במרכז, אלא את המפלגה. ידעתי שאחטוף בראש מחלק מהחברים, ולמרות זאת אמרתי את הדברים שראוי היה שיאמרו. קשה לי לקבל את העובדה שאמירת האמת, אומץ לב פוליטי, והנמכת ה'אני' שלי, הופכות להיות בעיות אצל פוליטיקאי".

 
 
 איתן כבל נואם בכנס מפלגת העבודה
 

איתן כבל נואם בכנס מפלגת העבודה ( חדשות עשר)

 
 

"ביום שאחרי אני אשאל איפה טעיתי ואיפה עשיתי נכון. תנועת העבודה גדולה ממני, ובוודאי מאבי גבאי, ובעניינים האלה כל דבר שהיה יכול ויכול להציל את מפלגת העבודה, אעשה אותו - יהיה המחיר עבור עצמי אשר יהיה", הוסיף כבל, "אני לא חושב שצריך להתחרט".

כבל התייחס גם לכניסתו של בני גנץ למערכת הבחירות, ואמר: "בחודש האחרון מצאנו את עצמנו במצב עוד יותר קשה. ידעתי שגנץ עומד לעלות לבמה, וידעתי שהוא יכול להזיז את הספינה, והמצב יכול להיות כמעט בלתי הפיך, ולצערי צדקתי. לכן אני אומר, ביום שאחרי - כולנו, כולל אותי, נתגייס להוציא מעצמנו את המיטב לטובת התנועה הזו שאני כל כך אוהב והיא הבית שלי".

כבל הביע תחושות חיוביות לגבי המצב בשטח ביום הפריימריז. "בסך הכול נראה שהאווירה היא מאוד טובה. אבל שוב, זה תחושות, ועד שלא נפתח את הקלפיות לא נדע".

בווידאו: ריאיון של סתיו שפיר לחדשות עם יעקב אילון

בתוך כך, חברת הכנסת סתיו שפיר המתמודדת גם היא בפריימריז במפלגת העבודה, אמרה בריאיון לחדשות עם יעקב אילון כי היא "מנסה להגיע למקום הכי גבוה שאפשר, שבו אוכל להמשיך להשפיע ולהוביל במפלגה החשובה הזו שנמצאת בימים לא פשוטים. עכשיו יותר חשוב מתמיד שתהיה לנו נבחרת של אנשים שיכולים להילחם, שאומרים אמת, שמוכנים להשקיע את כל המאמצים. יש פה המון שמוטל על הכף".

"אני יודעת שזה מאוד פופולרי להתבכיין על המצב במפלגה, אני לא נוקטת בשיטה הזו", אמרה שפיר בנוגע לסוגיית השיריונים ברשימת המפלגה, "אני מאמינה בציבור של חברי וחברות המפלגה שיצאו להצביע. יש שיריון כדי להביא אנשים טובים, אני מקווה שיצטרפו כמה שיותר חברים מצויינים למפלגה".