השר משה כחלון באולפן חדשות 13, חדשות 13

כחלון: "מתנגד לחבירה למפלגה אחרת, רוצה להיות שר האוצר"

יו"ר כולנו קרא לחיבורים עם גופים פוליטיים אחרים "סידור עבודה" והדגיש כי הוא מתנגד לכך מתוך אידיאולוגיה. "אם הציבור לא רוצה אותי כשר אוצר, אלך הביתה"

שר האוצר משה כחלון התראיין היום (שני) ל"החדשות" עם יעקב אילון, התייחס למערכת הבחירות ושלל כל אפשרות לחבור למפלגה אחרת. "חבירה זה סידור עבודה. אני רוצה להיות שר אוצר, זה תפקיד שצריך לקבל את אמון הציבור. אם הציבור לא רוצה אותי אז להתחפש ולבוא אליו דרך גנץ? דרך ביבי? אם לא רוצים אותי כשר אוצר, אני הולך הביתה".

"אני לא רוצה את ההבטחות, הבטחה להיות שר אוצר זה סידור עבודה", המשיך כחלון, "עזבתי את הליכוד כשהייתי בשיא השיאים – הייתי מקום ראשון בפריימריז, הייתי יו"ר מרכז הליכוד, הכל היה פרוס בפני. בחרתי דרך חברתית. אני מאמין בדרך הזאת, של יוקר המחייה, של לתת מענה לזוגות צעירים, לתת שכר לחיילים". עוד הוסיף שר האוצר: "אני לא עקשן, אני עקרוני, זו אידיאולוגיה. יש לי תפיסה חברתית מאוד ברורה. אפשר להתווכח עליה, אבל היא קיימת".

 נתניהו וכחלון
 

נתניהו וכחלון (רויטרס, מארק ניימן לע"מ)

 

נוסף לכך, שר האוצר כחלון התייחס לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ולשאלה החוזרת ועולה, האם הוא יוכל להמשיך לכהן בתפקידו אחרי השימוע. "אחרי שימוע ראש ממשלה לא יוכל לשבת, גם אם ארצה או לא. לפני שימוע אני כן אשב איתו, אין שום בעיה".

שר האוצר הגיב לדוח שפרסם היום הממונה על השכר מטעם משרד האוצר, המציג את נתוני השכר בשירות המדינה, בגופי הביטחון ובשירות בתי הסוהר ואת פערי השכר במגזר הציבורי לעומת בכלל המשק. "כל התוספות של המגזר הציבורי הן לפי החוק", אמר כחלון, "יש הסכם בשכר והסכמים פתוחים, והכל עובד לפי החוק לפי הממונה על השכר".

כמו כן, על רקע המשבר במחלקות הפנימיות בבתי החולים, אמר כחלון כי "זה נוגע אלי. כשנכנסתי לתפקיד תקציב הבריאות היה 30 מיליארד, עכשיו הוא 40 מיליארד. תקצבתי את מערכת הריאות ואת סל הבריאות כמו שלא היה בעשרים השנים האחרונות. סל הבריאות היה 200 מיליון שנה, העליתי לחצי מיליארד. אבל יש עוד הרבה מה לעשות".