כלב גורם לשריפה בקריית גת, דוברות המשטרה

כלב ששיחק במצת גרם לשריפה בקריית גת • תיעוד

בסרטון ממצלמות האבטחה התגלה האחראי לדליקה, שגרמה לנזק כבד בבניין מגורים - כלב שהתיישב על ספה, שיחק עם פריט שנשא בפיו, והביא להצתת הלהבות שהתפשטו במקום במהירות

שני דיירי בניין מגורים בקריית גת נפצעו אמש (ראשון) קל כתוצאה משאיפת עשן בעקבות שריפה שהשתוללה במקום. היא גרמה לנזק כבד לבניין ודייריו פונו עד להשתלטות כוחות הכיבוי על האש. החקירה שביצעה המשטרה בזירה הובילה לאיתור החשוד בגרימה לדליקה – כלב ששיחק במצת.

בסרטון ממצלמת אבטחה נראה כלב, השייך לדיירי דירת הקרקע, מחזיק בפיו חפץ - שהתברר כמצת ומתיישב על ספת ריהוט הגן סמוך לשעת האירוע. בהמשך, ניתן לראות את הכלב משחק במצת וגורם להצתת להבה. תוך זמן קצר אחזה האש בספה הדליקה והחלה להתפשט לשאר הקומות בבניין המגורים.

לפני שבוע וחצי נהרגו שני בני אדם בשריפות שפרצו בבתיהם. צוות מד"א שהגיע בעקבות שריפה שפרצה במבנה בראשון לציון נאלץ לקבוע את מותו של גבר כבן 30 שנמצא ללא סימני חיים, עם כוויות בפלג גופו העליון וסימני שאיפת עשן. יומיים לפני כן נהרג קשיש בן 84 בשריפה שפרצה בבית בכפר כמא, הנמצא ליד הר התבור שבגליל התחתון. האיש חולץ על ידי בני משפחתו, וצוותי מד"א שהגיעו לזירה נאלצו לקבוע את מותו. מחקירת המשטרה עלה כי הדליקה פרצה כתוצאה מתנור ספירלה.

"כשהגענו למקום היה עשן סמיך, ראינו את בני המשפחה מכבים את האש עם צינור מים ומטף כיבוי ומחלצים מהדירה גבר כבן 84", סיפרו אז חובש רפואת חרום של מד"א, היימן תחאוכו, ופרמדיק מד"א שימי פרגי. "הוא היה מחוסר הכרה עם כוויות קשות ולאחר ששאף עשן, ביצענו בדיקות רפואיות, מצבו היה קריטי ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו".