בית המשפט זיכה צעיר שהורשע ברצח תושב עפולה לפני שלוש שנים

ב-2016 הואשם הצעיר, אז בן 17, כי דקר למוות את אביתר קייטץ לאחר שחשב כי מדובר באדם שעמו היה מסוכסך. השופטים החליטו פה אחד לזכותו מחמת הספק. הפרקליטות שוקלת לערער

  • פורסם ב:
  • 11/02/2019 11:41
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/02/2019 14:00
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

בית המשפט המחוזי בנצרת זיכה היום (שני) פה אחד צעיר בן 20 מעפולה, שהורשע ברצח אביתר קייטץ לפני כשלוש שנים. בית המשפט קיבל את כל הטיעונים של עו"ד זוהר ארבל שייצג את הנאשם, למרות כתב אישום חמור שהוגש נגדו.

במרץ 2016 הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום נגד הצעיר, שהיה אז נער בן 17. הצעיר הואשם כי חודשיים קודם לכן רצח בדקירות סכין את תושב העיר אביתר קייטץ, בן 55, בעת שזה רכב על אופניים חשמליים. 

בתחילה עלה חשד כי מדובר בתאונת פגע וברח, אבל כשהגיע קייטץ לבית החולים העמק נמצאו סימני אלימות קשים על גופו ועלה חשד כי מדובר ברצח. מחקירת המשטרה עלה כי בעת שישב הנאשם עם חברו, הוא ראה רוכב אופניים שמסתובב ליד ביתו. הוא רדף אחריו, דקר אותו מספר פעמים ונמלט. בחקירה התברר כי הוא היה משוכנע שהוא דוקר אדם שהוא מסוכסך איתו.

אחותו של אביתר קייטץ בהגשת כתב האישום נגד המואשם ברציחתו
 

אחותו של הנרצח אביתר קייטץ בהגשת כתב האישום במרץ 2016 ( החדשות 13)

 

רפ"ק הררי מימ"ר צפון אמר אז כי "הבנו מיד שהמנוח אינו קשור לעולם הפשע וידענו שלחשוד שבידינו היה סכסוך עם צעיר מקומי שקשור בין היתר בהצתת כלי רכב. זה עזר לנו להתקדם בחקירה". עו"ד אייל מנחם, שייצג את משפחתו של הנרצח, מסר אחרי הגשת כתב האישום כי בכוונתם להגיש גם תביעה אזרחית בגין מותו הטראגי של מי שהיה לדבריו אדם שעשה רק טוב לאנשים ונפל קורבן לאלימות מיותרת".

עו"ד זוהר ארבל, המייצג את החשוד, הכחיש בשמו את החשדות נגדו ואמר שמדובר בנער מבית נורמטיבי. "כתב האישום הזה הוא הימור על האדם הלא נכון. זה הימור על חייו של אדם שלא רצח ולא קשור למקרה כלל. מרשי הוכנס בשעת לילה לתא מעצר חשוך עם מדובבים שאיימו עליו".

מהפרקליטות נמסר: "כתב האישום הוגש על סמך הודאתו של הנאשם בפני מדובבים, וכן ראיות נוספות, המחזקות את ההודאה וכוללות סרטון בו נצפה הנאשם בזירת הרצח, פלטי תקשורת ועדויות. המחלוקת העיקרית בתיק הינה סביב הודאתו של הנאשם בפני המדובבים שבמסגרתה הודה הנאשם בביצוע עבירות הרצח וההצתה. בית המשפט פסל את הודאתו של הנאשם בפני המדובבים, וקבע כי היה מקום לתיעוד חזותי של תרגיל החקירה על מנת להתרשם מנסיבות הודאתו של הנאשם".


עוד נמסר כי "יחד עם זאת, קבע בית המשפט בהכרעת הדין כי הנאשם לא הותיר רושם של אדם מהימן ואמין ואף תשובותיו מעוררות סימני שאלה. לאור פסילת ההודאה קבע ביהמ"ש כי אין במכלול הראיות הנוספות בתיק כדי לבסס הרשעה, וזיכה את הקטין מחמת הספק. נלמד את הכרעת הדין ונשקול הגשת ערעור .לעת הזו, טרם התקבלה החלטה להתיר פרסום הכרעת הדין".