אשתו של זדורוב לקראת הגשת בקשה למשפט חוזר: "אור בקצה המנהרה"

חודשיים לאחר מסיבת עיתונאים בה הודיעו פרקליטי הרוצח המורשע כי נמצאה ראייה חדשה בתיק, מתכוננת אולגה זדורוב להגשת בקשת פתיחת התיק. "צריך להמשיך להילחם"

זה 13 שנים מנהלת אולגה זדורוב מאבק בניסיון לשכנע את מערכת המשפט כי רומן בעלה לא רצח את תאיר ראדה. בימים אלו עמלים סניגוריו של הרוצח המורשע על הגשת בקשה למשפט חוזר, תשע שנים לאחר שהורשע ונגזר עליו מאסר עולם. זדורוב ערער על ההרשעה והורשע בשנית על ידי בית המשפט העליון ב-2015.

במקביל להגשת הבקשה לפתיחה מחודשת של התיק, פועלת זדורוב במישור נוסף. "אני פועלת להגיש הצעת חוק שיכולה למנוע גם הודאות שווא", אמרה בריאיון לחדשות 13. "שלא יהיו מקרים כמו, אם להתחיל מעמוס ברנס ועד היום של בעלי, רומן זדורוב".

אילנה ראדה, אמה של תאיר, הצטרפה אף היא עם השנים לקריאה למשפט חוזר, ומאות אנשים הצטרפו לתמיכה בזדורוב, אך ההרשעה המבוססת היטב נותרה בעינה. זדורוב ופרקליטיו נחלו תבוסה בכל זירה משפטית עד כה. אם תידחה בקשת פרקליטיו של זדורוב – המאבק ארוך השנים יחתם סופית. "אני כל יום פניתי לדלתות שנסגרו בפניי, ועכשיו אני יכולה להגיד שאני רואה אור בקצה המנהרה. זה עדיין לא נגמר אבל המסלול ממשיך והוא יגמר מתישהו".

 
 
 
 רומן זדורוב ותאיר ראדה
 

רומן זדורוב ותאיר ראדה (חדשות 13)

 

בחודש אוקטובר חשפו פרקליטי זדורוב כי על גופה של ראדה נמצאה שיערה ולה התאמה אפשרית לא"ח - אדם שטען כי זוגתו לשעבר, א"ק הודתה ברצח הנערה. כזכור, המשטרה בחנה את כיוון החקירה ופסלה אותו בעבר. לאחר הודעת הלוי, התראיינה זדורוב לרפי רשף ואמרה: "עם כל השמחות שעוברת בי עכשיו, עם כל ההתלהבות, אני שומרת על היציבות הפנימית שלי, כי אני לא יודעת למה לצפות", אמרה.

זדורוב, שמדברת עם בעלה שבכלא בכל יום, סיפרה שהוא שמע על ההתפתחויות הדרמטיות בחקירה דרך התקשורת. "רומן שמע את זה בטלוויזיה קודם, ואז שהתקשרתי הוא כבר היה מודע לכל הסיפור. הוא כבר שמע מה נמצא, איך נמצא", אמרה זדורוב והוסיפה כי "מצד אחד הוא שמח, אבל הוא מאוד נזהר כי עברנו כבר 12 שנים קשות ביותר, ואנחנו אחרי אכזבה כל כך גדולה ממערכת המשפט. לא יודעים למה לצפות".

"שנינו מאוד שמחנו", סיפרה זדורוב, "אני יותר אופטימית, או שיותר נכון להגיד שהאופטימיות חזרה אלי, כי ממש לא האמתי, הרמתי ידיים והייתי מיואשת, ודווקא אחרי הגילוי הזה חזרתי בתקווה שכל הסיפור הזה הולך להיגמר בקרוב. העניין הוא רק זמן". עם זאת, התחושות של זדורוב מעורבות לאור הסתייגות הפרקליטות מהממצאים. "מצד שני, אחרי ששמעתי את הבשורה באה בשורה חדשה, שפתאום זה כבר לא חשוב, הראיה הזאת לא יכולה להשפיע, שזה בטח נתן לי אינדיקציה שאנחנו לא נעבור בקלות את זה, וצריך להמשיך להילחם".