התרגיל הענק של גבעתי, חדשות 13

דוח חמור: "רה"מ מוציא מיליארדים על צעצועים, צבא היבשה הוזנח"

דוח שהגישו חברים בוועדת החוץ והביטחון מאשים את נתניהו ואת שר הביטחון נתניהו בכך שאינו מאמין בצבא היבשה של צה"ל. "אינו מוגן ואינו קטלני מספיק לקראת המלחמה הבאה"

דוח חמור של ראשי ועדות המשנה בוועדת החוץ והביטחון קבע כי ראש הממשלה ושר הביטחון יבזבז 40 מיליארד שקלים על "צעצועים שאינם נחוצים להכרעה בשדה הקרב", בעיקר בזירה הצפונית מול חזבאללה בלבנון.

"אי חיזוק צבא היבשה של צהל יגרום להתארכות משך המלחמה הבאה. צבא היבשה אינו מוגן מספיק ואינו קטלני מספיק לתמרון שיידרש ממנו", נכתב בדוח.

את הדוח, "הכוח היבשתי בצהל 2030", הגישו חברי הכנסת עופר שלח ועומר ברלב. הם ביקרו את נתניהו וטענו כי אינו מאמין בתמרון היבשתי ובצבא היבשה של צה"ל. עוד נכתב כי נתניהו שגה ברצונו לחזק את החימוש המונחה המדויק ומערכות היירוט, אך לא את התמרון הקרקעי.

מוכנות צבא היבשה למלחמה היא סוגייה שעלתה לכותרות בסוף השבוע שעבר, עם פרסום דבריו של סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף יאיר גולן, שטען בין היתר כי קיים חוסר אמון של הפיקוד הבכיר בצבא היבשה, וכי צה"ל "אינו בונה על כוחות היבשה". כך צוטט יאיר גולן במסמך שנחשף ב-YNET. 

 
 
 
 התרגיל הענק של גבעתי
 

התרגיל הענק של גבעתי ( חדשות 13)

 

"צהל שואף לסיים גם את המלחמה הבאה עם המודיעין וחיל האוויר, ומתקיימת תפיסת עולם שסובבת סביב איך לא להפעיל את כוחות היבשה, כלומר בלי כניסה קרקעית", הזהיר גולן. יחד עם זאת, המסמך שנכתב ע"י גולן הוא למעשה מסמך משלים לדוח של אלוף איציק בריק, נציב קבילות חיילים וגיבור מלחמת יום הכיפורים, שהקדיש את השנה האחרונה שלו בתפקיד כדי להתריע מעל כל במה כי צבא היבשה אינו מוכן למלחמה