תיעוד התאונה בכביש 443, פסגת המעודכנים

תיעוד: שניות אחרי התהפכות האוטובוס - נוסעים נחלצים דרך השמשה

שתי נשים נהרגו וכארבעים נוספים נפצעו בתאונה בכביש 443 בין ירושלים לבית חורון. בתיעוד שצילם נהג שעבר במקום נראים הפצועים יוצאים מכלי הרכב ומזעיקים עזרה

שתי נשים נהרגו וכארבעים נוספים נפצעו כתוצאה מהתהפכות אוטובוס של חברת "קווים" הבוקר (ראשון) בכביש 443, בקטע שבין בית חורון לירושלים. תיעוד עדי ראייה שנסעו בקרבת מקום מראה את הדקות הראשונות שלאחר התהפכות האוטובוס: נוסעים שנפצעו בתאונה יצאו משמשת החלון האחורי המנופצת וניסו לעצור רכבים חולפים שיזעיקו עזרה.

בשיחה למגן דוד אדום שניות אחרי התאונה, ביקש אדם שהיה במקום משירותי החירום להגיע בדחיפות: "אני נמצא בתאונה ליד מחסום מכבים, יש אוטובוס שעשה תאונה, יש אנשים שיוצאים. יש כאן לכודים ופצוע קשה".

האזינו לשיחה הראשונית למד"א רגעים אחרי התאונה


טרם ידוע באופן ודאי מה גרם להתהפכות הבוקר, אך על פי ההערכות אירעה תאונה אחרת בכביש, הרכב הפרטי בלם בלימת פתע והאוטובוס התנגש בו. לאחר מכן פגע האוטובוס במעקה הבטיחות ונטה על צידו. מד"א וכוחות כיבוי אש הכריזו על אירוע רב נפגעים, ובזירה נרשמה נוכחות ערה של כוחות רבים על מנת לטפל במספר רב של נפגעים בדרגות פגיעה שונות. מד"א פינה את הפצועים למספר בתי חולים שונים - תל השומר, שערי צדק, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים.

 
 
 זירת התאונה בכביש 443
 

זירת התאונה בכביש 443 ( תיעוד מבצעי מד"א)

 

ממד"א נמסר כי אחת ההרוגות היא אישה בשנות החמישים לחייה, והשנייה בת כ-30. כלל הפצועים פונו לבתי החולים, שניים מהם במצב קשה. שני הנהגים מהתאונה פצועים באורח קל עד בינוני, ויתוחקרו בהמשך, בחשד לאחריות בגרימת התאונה. בין הפצועים שפונו לבית החולים ישנה תינוקת כבת שנה, שנפצעה קל. היא פונתה לקבלת טיפול רפואי כשהיא בהכרה מלאה לאחר שספגה חבלה בראשה. כמו כן, שלושה גברים פונו במצב קשה לאחר שסבלו מפציעות קשות בפלג גופם העליון.

מחברת קווים נמסר בתגובה: "לצערנו, הבוקר בשעה 09:15, קו 304 של חברת קווים שנוסע ממודיעין עילית לירושלים דרך כביש 443 היה מעורב בתאונת דרכים קשה סמוך למבוא חורון. נציגי החברה פועלים בשיתוף פעולה מלא עם כוחות ההצלה, המשטרה ומד"א. החברה מבצעת תחקור ראשוני של האירוע וממצאיו יועברו לגורמים המוסמכים. חברת קווים משתתפת בצער משפחות ההרוגים ומאחלת החלמה מהירה לפצועים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתאונה: "עודכנתי לפני זמן קצר על התאונה הקשה שהתקיימה בכביש 443. אני מחזק את כוחות הביטחון, החילוץ וההצלה שעוסקים כעת בחילוץ ובטיפול בנפגעים. כולנו מתפללים לשלום הנפגעים". נתניהו אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה.

 זירת תאונת האוטובוס בבית חורון
 

זירת תאונת האוטובוס בבית חורון (עמית עמר)