מוסלמיות בברלין, רויטרס

אגרופים, קללות ודקירה במזרק: נערות מוסלמיות הותקפו בברלין

שתי נערות ממוצא סורי הותקפו באלימות בבירה, תוך שהתוקף קרא לעברן הערות גזעניות. במקרה נוסף, אישה ניסתה להסיר בכוח רעלה מראשה של ילדה בת 12, ולדקור אותה בכלי חד

שתי נערות ממוצא סורי הותקפו שלשום (שישי) בברלין, בירת גרמניה, על רקע גזעי. התקרית התרחשה בצפון מזרח ברלין, כשהתוקף הכה לכאורה את שתי הצעירות, בנות 15 ו-16, תוך שקרא לעברן הערות גזעניות. בדוח המשטרתי נכתב כי הוא "הכה בהן מספר פעמים באגרופיו ולאחר מכן נמלט לתוך מרכז קניות קרוב". שתי הנערות פונו בעקבות המקרה לטיפול רפואי בבית חולים בעיר.

כמה שעות לאחר מכן דווח על מקרה תקיפה נוסף בברלין כלפי ילדה מוסלמית בת 12. הילדה הותקפה על ידי אישה, שעל פי החשד ניסתה לדקור אותה באמצעות מזרק, שהכיל ככל הנראה דם. האישה ניסתה להסיר מהילדה את הרעלה שכיסתה את ראשה, משכה את שיערה ואיימה עליה באמצעות תרסיס פלפל.

התפרעויות אנשי ימין קיצוני בקמניץ שבגרמניה
 

התפרעויות אנשי ימין קיצוני בקמניץ שבגרמניה (רויטרס)

 

שני המקרים הם תוצאה של מתיחות הולכת וגוברת כלפי מהגרים בגרמניה. בחודש שעבר גבר כבן 50 הורשע בניסיון לרצח לאחר שהטה את רכבו באופן מכוון לעבר אזרחים זרים בעיר בוטרופ, בניסיון לדרוס אותם. שמונה בני אדם נפצעו ביום השנה האזרחית החדשה, בהם ילד בן ארבע ממוצא אפגני וילדה בת עשר ממוצא סורי.

לפני כחודש דווח שסוכנות הביון הגרמנית החל לחקור את מפלגת הימין הקיצונית "אלטרנטיבה לגרמניה" במטרה לבחון את מניעיה ואת הקשר שלה לגורמי קיצון. החקירה צפויה לבחון את הצהרותיהם של חברי המפלגה, המבקשת לדבריה למנוע היטמעות תרבותית חיצונית באירופה.