דובי קוטב, החדשות 13

"מפחיד לצאת מהבית": מצב חירום הוכרז בעיירה - בשל פלישת דובים

עשרות דובי קוטב הופיעו במחוז נידח ברוסיה כתוצאה מההתחממות האקלימית שמאלצת אותם לחפש מזון על הקרקע - ועוררו בהלה. "שגרת היומיום נהרסה. מעולם לא היה מצב כזה"

עשרות דובי קוטב שנראו לאחרונה במחוז "נוביה זמלייה" שברוסיה עוררו בהלה רבה, וגרמו לרשויות המקומיות להכריז על מצב חירום במחוז, שבו מתגוררים אלפי אנשים. בין היתר, נכנסו החיות למבנים ציבוריים וניסו לתקוף את הנוכחים.

הרשויות סירבו להוציא אישורים לירות בדובים, זאת בשל העובדה כי הם נמצאים בסכנת הכחדה. אולם, לא מן הנמנע כי בסופו של דבר ייאלצו המקומיים לעשות זאת, בשל אוזלת היד וחוסר היכולת למצוא פתרונות אחרים.

 דוב בקמצ'טקה
 

דוב בקמצ'טקה (החדשות 13)

 

דובי הקוטב מגיעים למקום כתוצאה מההתחממות הגלובלית, שגורמת להם ללכת ולחפש מזון על הקרקע ולא בתוך המים. לפי דברי הרשויות המקומיות, 52 דובים שונים נצפו לאחרונה באזור, כעשרה מהם ביישוב אחד קטן, וחמישה מהם אף הגיעו לבסיס צבאי שכן.

"אני מתגורר בנוביה זמלייה יותר מ-25 שנה ומקרה כזה לא אירע מעולם", אמר ראש הרשות המקומית ויגאנשה מוסין. סגנו, אלכסנדר מינאייב, הוסיף כי "אנשים מפחדים לעזוב את הבתים שלהם ושגרת היומיום שלהם נהרסה. ההורים אינם מוכנים לאפשר לילדיהם ללכת לבית הספר אן לגן הילדים".