שקד על רצח אורי אנסבכר: "תומכת בעונש מוות לרוצח"

השרה התייחסה בריאיון ל"המטה המרכזי" לנסיבות מות הצעירה ואמרה כי "לא צריך לטשטש המציאות", וכן לביקורת של גנץ עליה: "מייצגת את הציבור ולא את אינטרס עובדי המשרד"

רצח אורי אנסבכר: שרת המשפטים איילת שקד התייחסה אמש (שבת) לרצח הצעירה ואמרה כי היא תומכת בעונש מוות לרוצח. "אני חושבת שהתביעה הצבאית צריכה לבקש להטיל עליו עונש מוות", אמרה השרה בריאיון ל"המטה המרכזי".

בנוגע לשאלת קביעת המניע לרצח לאומני, אמרה שקד כי "צריך לא להתחבא מאחורי האמת. הוא רצח את אורי כי היא נערה יהודייה, וצריך לא לטשטש את האמת". עוד אמרה שרת המשפטים כי על ראש הממשלה נתניהו למנוע העברת משכורת לרוצח. "זה בלתי נתפס שעכשיו אותו רוצח שפל יקבל משכורת שמנה כל חודש מאבו מאזן", הוסיפה שרת המשפטים.

 אורי אנסבכר
 

אורי אנסבכר (החדשות 13)

 

שקד על ברקת: עשתה בבאר שבע הרבה יותר מרק כדורגל

שקד התייחסה גם לזירה הפוליטית ולהצטרפותה של בעלי הפועל באר שבע אלונה ברקת למפלגתה. לדבריה, אשת העסקים מתכוונת לקדם את השוויון בפריפריה. "היא פעלה עם ילדים ונוער בסיכון, ועשתה פרויקטים גדולים בעיר באר שבע - הרבה יותר מרק כדורגל", טענה שרת המשפטים. "מה שהיא רוצה זה להפוך את מה שהיא עשתה בבאר שבע לפריפריה כולה, ללכת לפריפריה ולטפל שם בשסעים, לקדם את השוויון".

שרת המשפטים הגיבה לביקורת שהטיח בה יו"ר חוסן לישראל בני גנץ, שטען כי היא תוקפת את מערכת המשפט, ואמרה כי "שר שמופקד על משרד לא אמור לייצג את האינטרסים של עובדי המשרד או של המערכת עליה הוא מופקד - הוא אמור לייצג את האינטרסים והעמדות של כלל הציבור. אני כשרת משפטים מייצגת את כלל אזרחי ישראל במשרד המשפטים. זה משהו שכדאי שגנץ יידע על דמוקרטיה".

 אלונה ברקת יחד עם איילת שקד
 

אלונה ברקת יחד עם איילת שקד (החדשות 13)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 

בנוגע לפרשת אפי נוה, אמרה שקד כי "גורמים פוליטיים ניסו להדביק לי בצביעות דברים שלא קשורים אליי. ניסו לעשות דה לגיטימציה לעובדה ששיתפתי פעולה עם לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים, אך עשיתי את הדבר הנכון".

"רציתי להיות משמעותית בוועידה לבחירת שופטים", הוסיפה שקד. "השותפות שלי עם לשכת עורכי הדין היא אחד הדברים הטובים שעשיתי בקדנציה שלי".