הבדיקה שקבעה: לאיזה טלפון חכם יש את מצלמת הסלפי הטובה ביותר?

"דקסומרק" ניתחה 1,500 תמונות ובחנה מכשירים במגוון תנאים. "וואווי" הגיעה רק למקום ה-8, וגם ה"XS MAX" של אפל לא כבש הפסגה, אז מי עשה זאת? • ה"XBOX" בדרך לאייפונים

למצלמת הסלפי יש חשיבות רבה בבחירת מכשיר הטלפון שאנו מעוניינים לקנות. התמונות האישיות הפכו מזמן לסמל חברתי, והן עשויות לקבוע כמה לייקים נקבל, כמה יעקבו אחרי ה"סטורי" שלנו ואיך נראה בעיניי העולם.

מעבדת "דקסומרק", שמתמחה בצילום במובייל, ערכה בדיקה מקיפה שכללה ניתוח 1,500 תמונות ושל יותר משעתיים של צילומי וידאו, ובחנה את המכשירים השונים במגוון תנאים. מהבדיקה עולה כי מחיר הטלפון הנייד אינו בהכרח קובע את איכות מצלמת הסלפי.

 ח"כ אורן חזן מצלם סלפי עם ראש הממשלה וח"כים נוספים
 

ח"כ אורן חזן מצלם סלפי עם ראש הממשלה וח"כים נוספים (ערוץ הכנסת)

 

כך למשל, חברת "וואווי", שהביאה לעולם את המצלמה עם העדשה הכפולה, מדורגת רק במקום השמיני עם דגם ה"מייט 20 פרו", שעולה כ-3,700 שקלים. הדירוג הגבוה ביותר של מכשיר מבית "אפל", היה רק המקום הרביעי - עם האייפון "XS MAX", שעולה יותר מ-5,000 שקלים. "שיאומי" הסינית הפתיעה עם מכשיר ה"מי מיקס 3", שעולה רק 1,900 שקלים אך הגיע למקום השלישי.

לפסגת הדירוג הגיעו יחד ה"גלקסי נוט 9" של חברת "סמסונג", מכשיר שעולה כ-3,000 שקלים עבור דגם עם 128 ג'יגה בייט, וה"פיקסל 3" של חברת גוגל, שמכיל 64 ג'יגה בייט ועולה כ-3,300 שקלים.

סלפי אינו הדבר היחיד שכובש את העולם. גם ה"X-BOX" מגיע לכל מקום וכעת הוא עובר מהפך נוסף, כאשר "מייקרוסופט" מתכוונת לפתוח את הפלטפורמות, כך שיוכלו לעבוד בכל מערכות ההפעלה, כולל באייפונים.