יועז הנדל: "אין שתי מדינות ואין אפשרות לייצר הסכם שלום"

מספר 5 ברשימה המשותפת של גנץ ויעלון אמר לחדשות 13 כי יש "רצון אמיתי לשיח של שלום עם מדינות מתונות באזור". על נתניהו: "לא נשב עם רה"מ שהוגש נגדו כתב אישום"

בחירות 2019: ד"ר יועז הנדל, מספר שתיים בתל"ם וחמש ברשימה המשותפת עם "חוסן לישראל", התראיין אמש (שבת) ל"מגזין" והתייחס לביקורת במערכת הפוליטית נגד העמימות שאופפת את המצע המדיני של מפלגתו. לדבריו, "אין שתי מדינות ואין אפשרות לייצר הסכם שלום מחר בבוקר, אלא רצון אמיתי לייצר שיח של שלום עם מדינות מתונות באזור".

בהמשך התייחס הנדל למתח בין דבריו של מיכאל ביטון, חבר "חוסן לישראל", בדבר היתכנות של פינוי שטחים לבין התפיסה הביטחונית שאותה מוביל משה יעלון. "ביטון אמר את הדברים לפני כשבע שנים, אני זוכר את הדברים האחרים שנאמרו מנתניהו על ההתנתקות. אני חושב שהציבור הישראלי הפך להיות הרבה יותר פרגמטי וגנץ לגמרי שם הוא מציין בפירוש שלא יהיו נסיגות חד צדדיות, שלא תהיה התנתקות נוספת, על בקעת הירדן, על ירושלים המאוחדת". 

הנדל השיב במהלך הריאיון לדבריו של מאיר כהן אתמול בבוקר, לפיהם יעלון ניסה להצטרף למפלגת "יש עתיד" לפני כחודשיים, אך לא קיבל מה שרצה מיו"ר המפלגה לפיד. "זה לא נכון, ממה שאני מכיר, היה ניסיון מצד 'יש עתיד' לסגור עם בוגי, רצו אותו אצלם. זה לא צלח, וזה בסדר גמור. בחרנו בכוונה ללכת עם 'חוסן לישראל', אני חושב שההתאמה היא הרבה יותר טובה ואפשר להבין גם למה" 

 
ד"ר יועז הנדל
 

ד"ר יועז הנדל (החדשות 13)

 

עוד אמר הנדל, בהתייחסו לביקורות האחרונות נגד גנץ לפיהן כשל בעולם העסקים: "ניהול מדינה נותנים בידי למי שיש לו ניסיון מוכח, רמטכ"ל זה ניסיון מוכח ושני רמטכ"לים זה ניסיון עוד יותר מוכח. עסקים לא מעניינים אותי. מעניין אותי טוהר מידות, דוגמא אישית, עולם ערכים מסוים, שמירה על ביטחון ישראל. יש לי מספיק שעות עם גנץ ובוגי ואני רואה בגנץ אדם שהוא מנהיג שמוכן לקחת החלטות קשות ומבין את האתגרים הגדולים של מדינת ישראל".   

על השאלה האם מפלגתו תשב בממשלת נתניהו, בטווח שבין השימוע לבין הגשת כתב אישום, ענה: "אנחנו רוצים להחליף את נתניהו, וזו דילמה שאני מקווה שלא נידרש אליה. לא נשב עם ראש ממשלה עם כתב אישום נקודה, זה לא יכול לעבוד".

 גנץ ויעלון
 

גנץ ויעלון ( חדשות 13)

 

  

מהליכוד נמסר בתגובה לדבריו של הנדל: "יועז הנדל אירגן הפגנות נגד ראש הממשלה נתניהו ואמר שוב הערב שבכוונתו להפיל את נתניהו. לכן, הבחירות הקרובות הן בין ממשלת שמאל בראשות גנץ עם גוש חוסם של הרשימה המשותפת, העבודה ומרצ - לבין ממשלת ימין בראשות הליכוד ונתניהו". 

ממרצ נמסר בתגובה: "האמירה לפיה 'אין שתי מדינות' מנותקת מהמציאות ובעיקר מוכיחה איפה עומדת הרשימה של גנץ. הנדל שכינה את הרשימה שלהם 'הבית של הימין הממלכתי' ממשיך להוכיח שיש ימין ושמאל. הימין מצא בית חם בחוסן לישראל ושמאל זה מרצ".